Hogwarts Legacy satışları 24 milyonu geçti: PlayStation içeriği tüm platformlara geliyor

Hogwarts Legacy, geçtiğimiz yılın Şubat ayında piyasaya sürülmesinden bu yana satışlarını istikrarlı bir şekilde artırmaya devam ediyor.

Variety‘ye konuşan Warner Bros. CEO’su David Zaslav, oyunun 24 milyondan fazla kopya sattığını doğruladı. Bu rakam, 2023 yılının sonunda 22 milyon olarak açıklanmıştı.

Satışların büyük oranda artış gösterdiği tatil döneminin rüzgarını arkasına alan Harry Potter RPG’si, daha bir ay geçmeden 2 milyon kopya daha satmayı başardı.

Hogwarts Legacy, 2023 yılında ABD’de en çok satan oyun oldu. Son 15 yıl içinde zirvede hep Call of Duty veya Rockstar oyunları vardı.

PlayStation’a özel Hogsmeade görevi tüm platformlara gelecek

Hogwarts Legacy, PlayStation konsollarına Haunted Hogsmeade Shop (Perili Hogsmeade Mağazası) adlı özel bir görevle gelmişti.

Oyuncular, Hogmeade görevinde Madam Mason’ın mağazasının sırlarını keşfederken, büyücü köyünün derinlerine iniyor. Görev tamamlandığında Shopkeeper kozmetik setine erişim sağlıyor.

Avalanche Software, X hesabından yaptığı duyuruda, PlayStation’a özel içeriğin bu yazın sonlarına doğru diğer platformlardaki oyunculara da sunulacağını belirtti.

Hogwarts Legacy için daha fazlası yolda

Geliştirici, Hogsmeade görevinin yanı sıra ek güncellemeler ve özelliklerin de yolda olduğunu söyledi. Ancak planlarını henüz detaylandırmadı.

Güncellemelere dair daha fazlası önümüzdeki aylarda gelecek. Görünüşe göre oyunun ilk yılında oyuncuları yeni sürprizler bekliyor. Gelişmeleri sizler için takip edeceğiz.

Hogwarts Legacy, PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One, Nintendo Switch ve PC’de mevcut. Seriye yepyeni bir soluk getiren macera, oyuncular ve eleştirmenler tarafından olumlu karşılanmıştı.

Harry Potter evreninde geçen RPG oyununu oynadınız mı? Favori binanız hangisi? Yorumlarda görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.