The Callisto Protocol’un geliştiricisi, Unreal Engine 5 ile yeni bir oyun yapıyor

The Callisto Protocol geliştiricisi Striking Distance Studios, Unreal Engine 5 motoruyla yepyeni bir oyun üzerinde çalışıyor.

Oyun sektörü analisti MauroNL, PUBG: Battlegrounds’un geliştiricisi Krafton’un yan kuruluşu olan stüdyonun yeni oyunu için verdiği dokuz yeni iş ilanı paylaştı.

Analiste göre, özellikle Kıdemli Oynanış Animatörü pozisyonuna yönelik açılan iş ilanlarından biri, stüdyonun yeni bir oyun üzerinde çalıştığını doğruluyor.

Oynanış mühendislerine yönelik diğer ilanlar, yakın dövüş konusunda deneyimin adaylar için bir artı olduğunu belirtiyor. MauroNL şunları söyledi:

“Striking Distance Studios yepyeni, henüz duyurulmamış bir UE5 oyunu için işe alım yapıyor. Stüdyoda en dinamik ve ilgi çekici oyuncu ve düşman deneyimlerini yaratacak kıdemli animatör de dahil olmak üzere 9 pozisyon mevcut.”

The Callisto Protocol, korku oyunu

The Callisto Protocol beklentilerin altında kalmıştı

Striking Distance Studios, 2022’de The Callisto Protocol’u büyük umutlarla çıkarmıştı. Ancak oyun, düşük bir performans göstererek yaklaşık 2 milyon kopya satabildi.

The Callisto Protocol, bir AAA korku oyunu olarak türün hayranlarını heyecanlandırsa da, çıktığında bildirilen optimizasyon ve performans sorunları kötü bir ilk izlenime yol açtı.

Yayıncı Krafton, oyunun 5 milyon adet satacağını öngörüyordu. Sonuç olarak stüdyo geçen yıl işten çıkarmalar yaşadı ve 32 kişinin görevine son verdi. CEO Glen Schofield da Eylül 2023’te stüdyodan ayrıldı.

Striking Distance, zorlu başlangıcın ardından oyuna New Game+ ve Harcore modu gibi yenilikler eklendi. Ardından Final Transmission DLC’siyle son dokunuşu yaparak olumlu yorumlar aldı.

Geliştiricinin yeni oyunu hakkında daha fazlasını öğrendiğimizde sizlerle paylaşacağız. Gelecek haber ve duyurular için takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.