Horizon Forbidden West, 8.4 milyon kopya sattı

Horizon Forbidden West, Guerrilla Games ve Sony için önemli bir dönüm noktasına ulaştı. Geliştirici oyunun satış rakamlarını açıkladı.

PS Blog üzerinden yapılan duyuruya göre geçtiğimiz yıla damga vuran devam oyunu 8.4 milyondan fazla kopya sattı. Böylece en çok satan birinci parti PS5 oyunlarından biri oldu.

Guerrilla’nın 20. yıl dönümünü kutlayan makalede Horizon serisinin şu anda dünya çapında toplamda 32.7 milyon adet sattığı belirtildi.

Horizon, Aloy

Aloy’un macerası henüz sona ermedi

Guerrilla, Horizon serisinin devam edeceğini de doğruladı. Stüdyo, Aloy’un yolculuğunun henüz sona ermediğini belirtti.

Stüdyo yönetmeni Jan-Bart van Beek, “Aloy’un maceralarının devam edecek olmasından dolayı çok heyecanlı olduğumuzu paylaşmak isterim. Horizon Forbidden West: Burning Shores’daki son görevi onu Los Angeles harabelerine götürüyor ve bundan sonra nereye gideceğini öğrenmeniz için sabırsızlanıyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Horizon Forbidden West: Burning Shores DLC’sinde Aloy, Yasak Batı’nın ötesinde binlerce yıllık volkanik patlamalar ve güçlü depremlerin bir takımadaya dönüştürdüğü Los Angeles harabelerinde savaşına devam etti.

Genişleme, PS Store‘da 199 TL fiyat etiketiyle satılıyor. Ne yazık ki sadece PS5 için geldi ve PS4 oyuncuları yeni içeriği oynayamayacak.

Horizon 3 hakkında daha fazlasını öğrendiğimizde sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.