Horizon 3 bir kez daha onaylandı: Aloy’un yolculuğu devam edecek

Horizon Forbidden West ilk oyunun başarısını sürdürerek vazgeçilmez bir seriye dönüştürdü. Horizon 3 artık kaçınılmaz oldu.

Guerrilla Games, Horizon 3’ün varlığını bir kez daha açıkça onayladı. Stüdyo devam oyununun ve serinin satış rakamlarını açıklamanın yanı sıra Aloy’un yolculuğunun henüz sona ermediğini belirtti.

Horizon Forbidden West şimdiye kadar dünya çapında 8.4 milyon kopya sattı ve serinin toplam satış rakamlarını (PSVR 2 oyunu dahil) 32 milyona taşıdı.

Horizon Zero Dawn

Aloy, Horizon 3 ile yolculuğuna devam edecek

Stüdyo Direktörü Jan-Bart van Beek, PS Blog‘a serinin geleceği hakkında konuştu ve Aloy’un maceralarını sürdüreceklerini söyledi:

“Aloy’un maceralarının devam edecek olmasından dolayı çok heyecanlı olduğumuzu paylaşmak isterim. Horizon Forbidden West: Burning Shores’daki son görevi onu Los Angeles harabelerine götürüyor ve bundan sonra nereye gideceğini öğrenmeniz için sabırsızlanıyoruz.”

Kısa bir süre önce Guerrilla’dan PlayStation Studios’a geçen Angie Smets ekibin, Aloy’un bir sonraki macerası ve heyecan verici çevrimiçi projeleriyle Horizon dünyasını genişleteceklerini söylemişti.

Aloy en son Forbidden West’in Burning Shores DLC’si ile Yasak Batı’nın ötesine geçti. Yeni bir yoldaş edindi ve yeni tehlikelerle yüzleşti. Seri artık daha sağlam temellere sahip ve yeni projelerle karşımıza çıkacak.

Horizon 3 henüz resmi olarak duyurulmadı ancak devam oyununun geleceğini biliyoruz. Gelişmeleri takip edeceğiz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.