Horizon Zero Dawn, PS Plus oyun kataloğundan kaldırılıyor

PlayStation’ın sevilen oyunlarından Horizon Zero Dawn, Mayıs ayında PS Plus Extra ve Premium/Deluxe kataloğundan ayrılacak oyunlar arasına katıldı.

Guerrilla Games’in aksiyon macera oyunu, PS Store sayfasında yer alan bildirime göre 21 Mayıs 2024’te katalogdan çıkarılacak. Ancak oyun henüz “Oynamak İçin Son Şans” bölümünde görünmüyor.

Horizon Zero Dawn Complete Edition, Frozen Wilds genişlemesinin yanı sıra birçok kozmetik içeriği ve PS4 temasını da barındırıyor. Üzücü bir ayrılık olacak…

Horizon Zero Dawn

Sony, Horizon Zero Dawn PS5 sürümüne hazırlık yapıyor olabilir

Bazıları, uzun süredir söylentilere konu olan PS5 remaster/remake sürümünün duyurusunu yakında gerçekleşeceği iddia edilen PlayStation Showcase’de göreceğimizi tahmin ediyor.

Belki de yeni nesil sürüm gelmeden önce oyunu kaldırma kararı almış olabilir. Böylece yeni oyuncuları doğrudan PS5 sürümünü satın almaya teşvik edebilirler. Eh, klasik Sony…

Horizon Zero Dawn’ın ayrılığına dair daha fazla kanıt ortaya çıkarsa sizlerle paylaşacağız. Eğer Aloy’un ilk macerasını henüz oynamadıysanız, elinizi çabuk tutmanızda fayda var.

Dave The Diver

Bu arada Nisan ayında The Crew 2, Dave the Diver ve Construction Simulator dahil 13 oyun Extra kataloğuna eklendi. Listede ayrıca Deluxe üyelere özel 3 adet klasik vardı.

Öte yandan PS Plus kataloğundan bu ay Abzu, Observation, Jotun ve yedi Final Fantasy oyunu dahil toplam 25 oyun kaldırılacak. Görünüşe göre listeye bir oyun daha eklendi.

Sony bugün PS Plus Essential Mayıs 2024 oyunlarını duyuracak. Yeni aylık oyunları öğrendiğimizde sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.