Horizon Zero Dawn PS5 remaster ve çok oyunculu bir Horizon oyunu gelebilir

Sony’nin Horizon Zero Dawn remaster sürümü üzerinde çalıştığı iddia ediliyor. Konsol devi, PS4 oyununu PS5 için geliştirilmiş bir sürümle geri getirebilir.

MP1ST tarafından hazırlanan bir rapora göre Horizon Zero Dawn’ın güncellenmiş versiyonu, yeni karakter modelleri, ışıklandırma ve animasyonlar tarafındaki geliştirmelerle Horizon Forbidden West ile aynı seviyeye gelecek.

Buna ek olarak, oyunun PS5 sürümünün yeni erişilebilirlik özellikleri, grafik modları ve çeşitli iyileştirmeler içereceği öne sürülüyor.

Çok oyunculu bir Horizon oyunu yolda

Horizon Zero Dawn

Kaynaklar, Guerilla Games’in Horizon Zero Dawn remaster sürümünün yanı sıra PS5 ve PC için çok oyunculu bir Horizon oyunu üzerinde çalıştığını bildiriyor.

VGC, stüdyonun uzun süredir Horizon serisini çok oyunculu alana genişletmeyi amaçladığını belirtiyor. Yayına göre, daha önce Horizon Zero Dawn için kooperatif mod planlandı ancak geliştirme ekibinin oyuna daha iyi odaklanabilmesi için çalışmalar rafa kaldırıldı.

Öte yandan kaynaklar, Sony’nin devam oyunu Forbidden West’e kooperatif mod dahil etmeye istekli olduğunu söyledi. Ancak Guerrilla, bu özelliği bağımsız bir oyun ya da Horizon 3 şeklinde yapmaya karar verdi.

Horizon Zero Dawn

Guerrilla, 2018’de sektörün tecrübeli isimleriden Simon Larouche’u, muhtemelen çok oyunculu bir proje için yönetmen olarak işe aldı. Larouche daha öncesinde Rainbow Six Siege, Guardians of the Galaxy, Splinter Cell: Blacklist ve Killzone 2 için çevrimiçi modlar üzerinde çalıştı.

Sony, eski oyunlarını paraya dönüştürmeyi seviyor… Şimdiye kadar Marvel’s Spider-Man, Ghost of Tsushima, The Last of Us, Uncharted 4 ve The Lost Legacy dahil olmak üzere birçok oyun PS5 için yenilendi. Belki de sırada Horizon Zero Dawn olabilir.

Horizon Zero Dawn’ın PS5 sürümü ve çok oyunculu proje hakkında daha fazlasını öğrendiğimizde sizlerle paylaşacağız. Gelecek haber ve duyurular için takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.