Dead Space Remake güncellenmiş bir hikaye ve kesintisiz bir oynanış sunacak

EA Motive tarafından geliştirilen Dead Space Remake yükleme ekranları veya kamera kesintisi olmadan daha özgür bir deneyim sunacak.

Stüdyo paylaştığı bir blog yazısında Dead Space’te yaptıkları değişiklikleri detaylandırdı. Kıdemli yapımcı Philippe Ducharme’ye göre oyun, başından sonuna kadar kesintisiz olacak ve gemi içinde istediğimiz gibi ilerleyebileceğiz.

Dead Space Remake, Ishimura gemisini keşfetme imkanı sağlayacak

Dead Space Remake

Ducharme, oyuncuların ölmediği sürece Ishimura gemisinde serbestçe hareket edebileceğini ve oyun boyunca herhangi bir kesinti olmayacağını belirtti:

“Oyuna başladığınız andan oyunu bitirdiğiniz ana kadar, ölmediğiniz sürece kamera kesintisi veya yükleme ekranı yok. Ishimura artık tamamen birbirine bağlı, böylece A Noktasından Z noktasına gidebilir, tüm gemiyi gezebilir ve geçtiğiniz yerleri tekrar ziyaret edebilirsiniz… Artık tamamen kesintisiz bir deneyim.”

Yeni Dead Space daha çok Control tarzı bir ilerleme sunacak gibi görünüyor. Oynanış hiçbir şekilde kesintiye uğramayacak ve karakteri haritada istediğimiz gibi yönlendirebileceğiz.

Dead Space’in hikayesinde de değişiklikler yapıldı

Dead Space Remake

Oyunların remake sürümleri genelde teknik yükseltmelere odaklanırken, Motive, Dead Space Remake’in hikayesinde de değişiklikler yapacak. Böylece üçleme daha tutarlı ve sağlam temellere kurulacak.

Yeni oyun, Dead Space 2, 3 ve çizgi romanlara eklenen ayrıntılar ve karakterler bilgileriyle güncellenecek ve genişletilecek. Isaac’in artık sesli bir karakter olması, en büyük değişikliklerden biri. Ayrıca geliştiriciler daha fazla hikaye yan görevi ve belirli karakterler için daha büyük roller vadetti.

Remake projesinde Frostbite motoruna geçildi ve Motive her şeyi sıfırdan inşa etmek zorunda kaldı. Elbette bu, teknik geliştirmelerin önünü açtı. Geliştiricilere göre büyük gelişmeler gören özelliklerden biri sıfır yerçekiminde gezinme.

Tüm bunların yanı sıra aydınlatmada, hacimsel efektlerde ve oynanış mekaniklerinde yapılan yenilikler gibi büyük teknolojik gelişmeler var. Stüdyo, yapılan değişikliklerde topluluğun fikirlerine ve geri bildirimlerine de kulak verdiklerini belirtiyor.

Dead Space Remake, 27 Ocak 2023’te PS5, Xbox Series X/S ve PC’ye gelecek. Oyun içi görüntüleri merak ediyorsanız buradan izleyebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.