İptal edilen bir Batman oyunundan konsept görselleri paylaşıldı

Bir sanatçı, iptal edilen Batman oyunundan konsept görselleri paylaştı. Project Sabbath kod adlı oyuna ait olan görsellerde Bruce Wayne’in sakallı ve daha yaşlı haline yer veriliyor.

Oyun ve film sektöründe freelancer olarak çalışan bir konsept sanatçısı Goran Bukvic, yeni bir Batman oyunu için tasarlanan konsept çalışmalarını ortaya çıkardı. Görüntülerde, süper kahramanın Batman Beyond serisindeki kostümüyle benzerlik gösteren daha yüksek teknolojili bir Batsuit sergileniyor. Ayrıca bir diğer sanatçı Elijah McNeal tarafından tasarlanan bir Batcycle da var.

Bukvic, ArtStation’da yayınladığı Batman konseptini uzun zaman önce iptal edilen bir oyun için tasarlandığını belirtiyor. Ayrıca LinkedIn profilinde, iptal edilen bir Batman: The Dark Knight oyunu ve 2015-2016 yıllarında Warner Bros. Montreal’deki görevleri listeleniyor.

İptal edilen Batman oyunu için ihtimaller fazla

Söz konusu proje, 2006 yılında iptal edilen PS3/Xbox 360 oyunu olabilir. Bu oyun EA tarafından yayınlanacaktı ve Pandemic Studios (Star Wars: Battlefront, Destroy All Humans) tarafından geliştiriliyordu. Oyun, Christopher Nolan’ın The Dark Knight filmiyle bağlantılı olarak yapılıyordu ve geliştirme süreci çekimlerden önce başlamıştı.

Öte yandan konsept görsellerinin, Bukvic’in Warner Bros’un Batman oyunlarının lisansını EA’den aldığı zamanlardan gelmesi de mümkün. Bukvic, Nisan-Eylül 2015 arasında henüz duyurulmamış bir oyun üzerinde çalıştı ve ardından Haziran 2016’dan Ekim 2016’ya kadar yine duyurulmamış bir oyun için karakter tasarımları üzerinde çalışmak üzere geri döndü.

Batman: Arkham Knight

Bu zaman çizelgesi, söylentilere göre iptal edilen Arkham Knight‘ın devam oyunuyla da eşleşiyor. Önceki sızıntılar, oyuncuların yaşlanan Bruce Wayne’in yerini alan Damian Wayne‘i oynayacağını ortaya koyuyordu. Ayrıca yeni bir Batcycle’ın sürülebilir bir araç olacağı ve McNeal’ın tasarımındaki gibi şık bir motosiklet olarak geleceği öne sürülüyordu.

Bukvic’in çalışmaları arasında Gears 4 ve 5, Halo 4, Tomb Raider gibi oyunların yanı sıra Jurassic World 2 ve Guardians of the Galaxy gibi filmler de yer alıyor. Sanatçının ArtStation profiline buradan erişebilirsiniz. Tasarımları oldukça ilgi çekici ve güzel.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.