It Takes Two, üç aydan kısa sürede 2 milyon kopya sattı

Hazelight Studios’un kooperatif aksiyon platform oyunu It Takes Two, üç aydan kısa bir süre önce piyasaya sürüldü ve şimdiye kadar 2 milyon kopya sattı. Stüdyo, oyuncular ve eleştirmenlerce beğenilen oyuna gösterilen ilgi için teşekkür etti.

It Takes Two, büyüyle oyuncak bebeğe dönüştürülen Cody ve May olarak, onların didişmeyle dolu, boşanmaya giden ilişkisini deneyimliyorsunuz. İkili her köşede bilinmezlerin saklandığı fantastik bir dünyada sıkışıp kalıyor ve insan formuna dönebilmek için parçalanan ilişkilerini kurtarmaları gerekiyor. Kooperatif (co-op) platform oyunundaki her yeni seviyede eşsiz ve birbirini tamamlayan karakter yeteneklerinde ustalaşıyorsunuz. Anlatı ve oynanış, eşsiz bir deneyimle birleşerek içten ve eğlenceli bir hikaye sunuyor.

It Takes Two, en az 4 milyon oyuncuya ulaştı

Hazelight Studios, sevindirici haberi Twitter hesabından paylaştığı bir mesajla duyurdu. Ayrıca stüdyonun kurucusu Josef Fares, It Takes Two’nun yalnızca kooperatif olarak oynanabildiği için en az 4 milyon oyuncu tarafından deneyimlendiğini belirtti. Kendi türünde oldukça başarılı bir performans gösterdiği söylenebilir.

It Takes Two, 26 Mart’ta piyasaya sürüldükten sadece bir ay sonra 1 milyon kopya satarak önemli bir dönüm noktasına ulaşmıştı. Oyun ayrıca Mart ayında PlayStation oyuncuları tarafından Ayın Oyunu ödülüne layık görüldü. Stüdyonun son oyunu A Way Out, yayıncı EA’i bile şaşırtarak yaklaşık 3.5 milyon kopya sattı. Fares’in dediği gibi önemli olan geliştirici olarak tutkuların ve inandıklarının peşinden gitmekti ve stüdyo şimdiye kadar başarılı olduğunu kanıtladı.

It Takes Two’yu PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One ve PC platformlarında oynayabilirsiniz. Oyun, Metacritic’te aldığı 88 puanla başarısının tesadüf olmadığını gösterdi.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.