A Plague Tale: Innocence, 4K 60 FPS desteğiyle PS5 ve Xbox Series X/S’e geliyor

A Plague Tale: Innocence’ın önümüzdeki ay PS5 ve Xbox Series X/S konsollarına gelecek. Geliştirici Asobo Studio, oyunun yeni nesil sürümlerinin 4K 60 FPS desteğine sahip olacağını duyurdu. Aynı gün oyunun Nintendo Switch sürümü de piyasaya sürülecek.

Oyunun yeni nesil sürümüyle ilgili söylentiler E3 2021 öncesinde ortalıkta dolaşıyordu ve sonunda duyuruldu. A Plague Tale: Innocence’ın geliştirilmiş PS5 ve Xbox Series X/S sürümleri 4K UHD, 60 FPS ve 3D ses desteği sunacak. Ayrıca oyuna PS4 ve Xbox One’da sahip olanlar, yeni nesil sürümlere ücretsiz yükseltme yapabilecek. Asobo Studio, geliştirilmiş sürümleri duyuran bir fragman da yayınladı.

Reddit’te ortaya çıkan sızıntılara göre Innocence, PlayStation Plus Temmuz ayı oyunları arasında yer alacak. Devam oyunu A Plague Tale: Requiem, E3 2021’de duyuruldu ve ilk oyun abonelere ücretsiz verilerek ikinci oyun için zemin hazırlanabilir. PS Plus aboneleri şimdiye kadar Destruction AllStars, Maquette, Oddworld: Soulstorm, Wreckfest (PS5), Operation: Tango ve Virtua Fighter 5: Ultimate Edition gibi oyunları çıktığı ilk gün elde etmişti.

Sızıntıyı yapan Reddit kullanıcısı PracticalBrush12, devam oyunu A Plague Tale: Requiem’in varlığını da ortaya çıkarmıştı. Yeni oyun, kullanıcının öne sürdüğü gibi E3 2021 sırasında Xbox ve Bethesda Showcase sırasında ortaya çıktı ve ilk gün Xbox Game Pass‘e geleceği duyuruldu. Asobo daha sonra oyunun PS5’e de geleceğini onayladı. Requiem, ilk oyunun doğrudan devamı niteliğinde ve yürek burkan, destansı finalin sonrasını konu alıyor.

Requiem, 2022 yılında PlayStation 5, Xbox Series X/S, Nintendo Switch ve PC için piyasaya sürülecek. Yeni oyunun E3 2021 etkinliğinde paylaşılan tanıtım fragmanına buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca PlayStation Plus ücretsiz oyunlarını buradan takip edebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.