Konsolda PlayStation’a özel olan JETT: The Far Shore’un çıkış tarihi duyuruldu

Superbrothers ve Pine Scented Software’in gizemli uzay keşif oyunu JETT: The Far Shore, 5 Ekim’de PS5, PS4 ve PC için gelecek. İlk olarak geçen yılki PS5 tanıtım etkinliğinde duyurulan oyun, PlayStation Store ve Epic Games Store’da ön siparişe açıldı.

JETT: The Far Shore, unutulmaya yüz tutmuş insanlara gelecek yaratmak için yıldızlararası yolculuğa çıkacağınız bir sinematik aksiyon macera oyunu. Gözcü Mei olarak efsanevi okyanus gezegeninde konuşlanarak, ‘jett’ gemisinin başına geçip uçsuz bucaksız bir bilinmezliği keşfederken fantastik bölgeleri kefedeceksiniz. Karmakarışık, sistemik bir açık dünyada geçen duygusal hikâyede, Mei, halkının kurtuluş yolunda yıldızlara bakması için itici güç.

JETT: The Far Shore, serbest keşfi, ara sıra gelen tehlikeleri, samimi yoldaşlık anlarını ve varoluş endişesini konu alan beş bölümde tek oyunculu bir macera sunuyor. Okyanus gezegeninin yüzeyinde keşfedilmemiş kıyılarda ilerlerleyip, yerel bitkileri ve hayvanları inceleyip, yeni tehlikelere uyum sağlamalı ve jett’inin çeşitli bilimsel araçlarıyla zorlu engellere karşı problem çözme yeteneğinizi kullanmak zorundasınız. Öte yandan göreviniz, insanları kurtulmaları için karmaşık gökyüzünün ardındaki yıldız denizine çağıran yıldızlararası bir davet olan “ilahi dalga”nın kaynağını bulmak.

Oyuncular ayrıca birinci şahıs sahnelerde Mei’nin yol arkadaşları hakkında daha fazla bilgi edinecek ve bu tehlikeli ama önemli görevi daha iyi anlayacaklar. İlk olarak 2020 yılında piyasaya sürülmesi planlanan oyun, geçtiğimiz yılın sonlarında 2021’e ertelenmişti. Geçtiğimiz ay JETT: The Far Shore’un yaklaşık 3 dakikalık bir oynanış videosu yayınlanmıştı.

JETT: The Far Shore, PlayStation Store‘da 239 TL‘den ön siparişe açıldı. PS Plus aboneleri, oyunu %20 indirimle 191,20 TL’ye satın alabiliyor. Öte yandan PC sürümü Epic Games Store’da %20 indirimle 49 TL yerine 39,20 TL‘ye satılıyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.