Assetto Corsa Competizione’un PS5 ve Xbox Series X/S sürümleri yolda

Assetto Corsa Competizione, 24 Şubat 2022‘de ücretsiz bir PS5 ve Xbox Series X/S yükseltmesi alacak. Yarış oyununun yeni nesil sürümleri, yükseltilmiş grafik performansının yanı sıra yeni özelliklerle gelecek.

Assetto Corsa Competizione’un Gamescom 2021’de duyurulan yükseltilmiş sürümleri, 4K çözünürlükte 60 FPS oynanabilecek. Kayıt verileri önceki nesil sürümlerden içe aktarılabilecek ve özel çok oyunculu lobiler oluşturma özelliği oyuna eklenecek. Ayrıca 2021 GT World Challenge sezonu için araba tasarımları da güncellenecek. Oyunun tüm DLC içeriği, yeni nesil sürümlere aktarılacak.

Assetto Corsa Competizione yeni nesil duyurusu:

Ücretsiz yükseltmenin yanı sıra PS5 ve Xbox Series X/S için oyunun fiziksel sürümleri de yayınlanacak. Bu sürümler, üç ekstra otomobil, 60’tan fazla ekstra gövde tasarımı ve daha fazlasını içeren 2020 GT World Challenge Pack DLC’sini içerecek. Oyuncular, VR desteğinin konsollara gelmesini umut etse de, sanal gerçeklik sürümüyle ilgili herhangi bir duyuru gelmedi.

Geliştirici KUNOS Simulazioni’nin birinci sınıf sürüş simülasyonlarını yeniden yaratma konusundaki uzun süreli deneyiminden ortaya çıkan Assetto Corsa Competizione, konsolda şu ana kadar elde edilmiş gerçeğe en yakın arabalar ve pistlerde resmi sürücüler ve takımlara karşı yarışarak GT3 şampiyonasının gerçek atmosferini yaşamanıza olanak tanıyor.

Oyunda Sürat, Dayanıklılık ve Spa 24 Saat yarışları, tek ve oyunculu modlarda oynanabilirken, fotogerçekçi manzaralar, gece yarışları, kullanılan hareket yakalama teknolojisi, sürükleyicilik konusunda yeni bir standart belirliyor. Unreal Engine 4 ile geliştirilen oyun, gelişmiş matematiksel modelleri kullanarak araç dengesini ve ayrıca mekanik hasarın arabanın sürülebilirliği üzerindeki etkisini belirleyen lastik kavraması, aerodinamik etki, motor parametreleri, süspansiyonlar ve elektronik sistemlerini özenle simüle ediyor.

Assetto Corsa Competizione, 31 Ağustos‘ta iOS sürümüyle birlikte mobil platforma da adım atacak. Şu anda Android sürümü için bir plan yok. Gelecek haber ve duyuruları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.