Kena: Bridge of Spirits için şimdilik devam oyunu planlanmıyor: Film veya dizi projesi gelebilir

Kena: Bridge of Spirits yakında PS4, PS5 ve PC oyuncuları için gelecek. Geliştirici Ember Lab ile yapılan bir röportajda, stüdyoya gelecek planları soruldu. Ekip, şu anda devam oyunu planlamadıklarını ancak oyun evrenini bir TV dizisi veya film gibi başka alanlarda keşfetme şanslarının her zaman olduğunu belirtti.

Elbette geliştirici bir süre Kena: Bridge of Spirits’in lansman sonrası desteğine odaklanacak. Yeni ruhlar içeren bir DLC görebileceğimize dair ipuçları bile var. SoulVision Magazine‘e konuşa stüdyonun kurucu ortağı Josh Grier, ilerleyen zamanlarda kendilerinden neler bekleyebileceğimize dair bir açıklama yaptı.

Grier, “Bundan sonra doğrudan bir devam filmi yapıp yapmayacağımızı bilmiyorum. Oynanış ve hikaye odaklı deneyim açısından aynı tarzda başka bir IP olabilir. Kena ve inşa ettiğimiz evren çok fazla hikaye anlatma potansiyeline sahip, bu nedenle keşfetmek ve onu bir TV dizisi veya film gibi daha doğrusal bir deneyime dönüştürmek bir olasılık.” şeklinde konuştu.

Kena: Bridge of Spirits

Kena: Bridge of Spirits, Grier’in oyuncuların daha önce görmediği benzersiz bir ana karakter olarak tanımladığı bir ruh rehberi olan Kena’nın hikayesini anlatıyor. Kena, ölen kişinin ruh dünyasına geçişine yardım etmekle görevlendirildiği terk edilmiş bir köydeki kutsal bir dağ tapınağına gidiyor. Rot olarak bilinen küçük ruhlar da yolculuğu boyunca ona eşlik ederek bulmacaları çözmesine ve amacında başarılı olmasına yardımcı oluyor.

Heyecanla beklenen aksiyon macera oyunu, kısa bir gecikmenin ardından 21 Eylül‘de PS4, PS5 ve PC için çıkacak. PlayStation oyuncuları, oyunun her iki versiyonunu da alacak. Oyun, PS Store ve Epic Games Store‘da Standart ve Digital Deluxe sürümleriyle ön siparişe açıldı.

Kena: Bridge of Spirits Digital Deluxe sürümü, tam oyunun yanı sıra oyun müziği, Kena için gümüş bir değnek ve altın bir Rot görünümü ile gelecek. Oyunu ön sipariş verenler ise çok özel bir Kutlama Şapkaları paketi alacaklar.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.