Konami, eFootball için planlanan düzeltme güncellemesinin gecikeceğini duyurdu

Konami, eFootball 2022 lansmanından sonra bildirilen sorunları düzeltmek için 28 Ekim‘de bir yama yayınlayacağını açıklamıştı. Ne yazık ki şirket, hayal kırıklığı yaratan bir duyuruyla güncellemenin ertelendiğini söyledi.

eFootball Twitter hesabından yapılan yeni açıklamaya göre, 0.9.1 güncellemesi, Kasım ayının başlarında gelecek. Konami, düzeltme yaması için net bir tarih açıklamadı. Erteleme haberinin yer aldığı paylaşımda aşağıdaki ifadeler yer aldı:

“Tüm kullanıcılara, 0.9.1 sürümünü Kasım ayının başlarına ertelemeye karar verdiğimizi bildirmek isteriz. Gecikme ve verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı içtenlikle özür dileriz. Umarız, aldığımız ek süre, tüm kullanıcılarımız için deneyimin iyileştirilmesini sağlamamıza olanak tanır.

Düzeltmelerin tarihini ve ayrıntılarını onaylanır onaylanmaz duyuracağız. Bu arada, oyunu geliştirmek için çalışmaya devam edeceğiz ve eFootball 2022’de sizinle çalışmayı dört gözle bekliyoruz.”

eFootball 2022 beklentilerin altında kaldı

eFootball 2022, demo niteliğinde sınırlı bir sürüm olarak yayınlandı. Oyuncular, büyük umutlar beslenen yeni oyunda, hatalar, yapay zeka sorunları ve oyuncu modellerindeki sıkıntılar, yanlış hakem kararları vb. gibi birçok sorunla karşılaştı. Ayrıca grafik kalitesi, özellikle yeni nesil konsollarda ve donanımlarda yetersiz görüldü. Oyun, kullanıcılar tarafından Steam’de “son derece olumsuz” olarak derecelendirildi.

eFootball, uzun süredir devam eden PES serisini sonlandırarak oynaması ücretsiz bir modelle karşımıza çıktı. Ayrıca Fox Engine yerine ilk kez Unreal Engine‘de geliştirildi. Ancak sonuç beklenildiği kadar iyi olmadı. Yeni güncellemenin yayınlanacağı tarih açıklandığında sizlere bildireceğiz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.