LA Noire geliştiricileri, 1940’larda geçen yeni bir oyun üzerinde çalışıyor

Eski LA Noire geliştiricilerinin, sevilen dedektiflik macerasıyla benzer bir zaman diliminde geçen yeni bir oyun üzerinde çalıştıkları ortaya çıktı.

Sowden House adını taşıyan psikolojik gerilim türündeki oyun, Avustralyalı besteci ve icracı Freyja Garbett tarafından kişisel Instagram hesabından duyuruldu.

Garbett, paylaştığı bir müzik videosunda, “LA Noire’ın yaratıcılarından, 1940’ların Los Angeles’ında geçen, akıl sağlığınızı sorgulatacak bir psikolojik gerilim [oyunu] Sowden House geliyor.” ifadelerine yer verdi.

“Video oyunu için yazacağımı hiç düşünmemiştim ama fırsat için minnettarım! Bu ikinci oyun oturum kaydıydı ve ‘caz grubu’nu içeriyor.” diye ekledi.

Sowden House ismi, Amerika’nın ünlü Black Dhalia cinayet davasının baş şüphelilerinden biri olan Dr. George Hodel’in sahibi olduğu eve referans veriyor.

LA Noire geliştiricisi Team Bondi, oyunun çıkışının ardından kapanırken; eski ekip üyeleri Video Games Deluxe adlı yeni bir stüdyo kuruldu. Ardından LA Noire: The V.R. Case Files ile geri döndüler.

2020’de stüdyonun LinkedIn sayfasında, yayıncı Rockstar için yeni bir VR projesi üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Ancak o zamandan bu yana gizemli oyuna dair bir duyuru veya tanıtım gelmedi.

LA Noire, Los Angeles’ın yeraltı dünyasında geçen interaktif bir dedektiflik macerası sunuyordu. Oyunda ipuçlarını toplayıp, şüphelileri bulup tanıkları sorgulayarak şehirdeki sarsıcı gerçeği ortaya çıkarıyorsunuz.

Belki de geliştiriciler, benzer bir dedektiflik macerasıyla karşımıza çıkabilirler. Eğer projeye dair daha fazlası ortaya çıkarsa sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.