League of Legends dövüş oyunu 2XKO, 2025’te gelecek

Riot Games, uzun zamandır Project L kod adı altında geliştirdiği League of Legends dövüş oyununun adını 2XKO olarak açıkladı.

Popüler MOBA oyunu League of Legends’tan karakterler içerecek olan 2v2 dövüş oyunu, 2025’te PS5, Xbox Series X/S ve PC için piyasaya sürülecek.

Riot, dövüş oyununun yeni ismini, Ahri, Darius, Yasuo, Ekko ve Illaoi’nin yer aldığı bir oynanış fragmanı eşliğinde duyurdu. Aşağıdan izleyebilirsiniz.

Fragmanın yanı sıra 2XKO Baş Yapımcısı Tom Cannon’un yer aldığı kısa bir videoda topluluğun oyunu en iyi hale getirmede önemli rol oynayacağı belirtildi.

Cannon ayrıca Riot’un 2v2 dövüş oyununun geliştirme sürecinde ‘yeni bir aşamaya’ girdiğini ortaya koyarak şunları söyledi:

“Genel olarak, dövüş oyunları topluluğu için sürekli gelişen bir dövüş oyunu geliştiriyoruz ve heyecan verici ancak aynı zamanda çözmemiz gereken çok şey var ve bu yüzden yardımınıza ihtiyacımız olacak.”

Son olarak, şirketin 2023’te başını kaldırmadan geri planda kalarak çalıştığını ancak 2024’te hayranlarla aktif olarak etkileşime geçmeyi planladıklarını ekledi.

2XKO, Project L, League of Legends, Ahri, Ekko

2XKO demosu ve oyun testleri yolda

Riot Games, bu yıl dövüş oyununun demo sürümünü yayınlayacak. Demo, Nisan ayında gerçekleşecek olan Evo Japonya’da da oyunculara sunulacak.

Geliştirici ayrıca 2XKO için yılın ilerleyen zamanlarında oyun testleri de düzenlemeyi planlıyor. Katılmak isteyenler, oyunun resmi internet sitesi üzerinden kayıt yapabilirler.

League of Legends dövüş oyunu 2XKO hakkında daha fazla detay ve tanıtım videosu geldiğinde sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.