LEGO Horizon Adventures resmi olarak duyuruldu

Bir süredir söylentilere konu olan LEGO Horizon Adventures, Summer Game Fest etkinliğinde sırasında fragman eşliğinde duyuruldu.

Guerrilla Games ve Studio Gobo tarafından geliştirilen LEGO Horizon oyunu, yıl sonunda doğru PS5, Nintendo Switch ve PC için gelecek. Henüz çıkış tarihi net olarak açıklanmadı.

Etkinlik sırasında yayınlanan fragmanda oynanış görüntülerinin yanı sıra oyunun dünyasına, karakterlerine ve LEGO’nun esprili yaklaşımına da yer verildi.

LEGO Horizon Adventures fragmanı, Hotdog Guy’ın bir Thunderjaw tarafından neredeyse ezildiği sahneyle başlıyor. İyi haber şu ki, onu kurtarmak için Aloy orada.

Kahramanımız daha sonra Varl gibi arkadaşlarıyla birlikte kıyamet sonrası Amerika’da maceraya atılıyor. LEGO olarak tasarlanan ortamlarda bazı makineleri alt ediyor ve tüm parlak şeyleri topluyor.

Horizon dünyasının çok farklı bir yorumu olan yeni macerada benzersiz LEGO binaları ve dekorasyonları inşa edip, Mother’s Heart köyünü bir tema parkına dönüştürme şansınız da olacak.

Lego Horizon Adventures

Ayrıca arı, havuç, muz veya astronot gibi kilidini açabileceğiniz birçok kıyafet var. Aloy’un istediği sosisli sandviç kostümüne kavuşup kavuşamayacağı ise henüz belli değil.

LEGO Horizon Adventures, hem yerel çok oyunculu hem de çevrimiçi çok oyunculu olmak üzere iki oyunculu kooperatif oyunu destekleyecek. Çapraz oyuna dair herhangi bir onay gelmedi.

Oyun sürpriz bir yapım olarak karşımıza çıksa da, geçtiğimiz ay ismiyle birlikte sızdırılmıştı. Ancak ekstradan Nintendo Switch sürümü onaylandı.

LEGO ve Horizon’un yolları ilk kez kesişmiyor. Şirket, 2022’de Horizon Forbidden West’ten Tallneck makinesini içeren bir set çıkarmıştı.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.