Life is Strange: True Colors’ın renkli dünyasını tanıtan yeni bir fragman yayınlandı

Life is Strange: True Colors, Eylül ayında piyasaya sürülecek ve oyuncuları Haven Springs adlı rengarenk bir kasabaya götürecek. Oyunun yeni fragmanı, küçük kasabadaki ortamlara, insanlara ve göz alıcı manzaralara kısa bir tur sunuyor.

ABD’nin Colorado eyaletindeki kayalık dağların nefes kesen manzarasına kurulmuş olan kartpostal tadındaki kasabanın manzaralarını ve güzel insanlarını bize tanıtan kısa tanıtımın anlatımına Before the Storm’dan Steph Gingrich karakteri eşlik ediyor. True Colors’ın çıkış tarihi yaklaştıkça, Square Enix ve Deck Nine oyun hakkında daha fazla ayrıntı paylaşmaya başladı.

Life is Strange: True Colors – Haven Springs fragmanı:

Deck Nine Games, geçtiğimiz günlerde PlayStation Blog‘da yayınlanan bir makalede duyguları nasıl renklerle ifade ettiklerini ortaya koymuştu. Geliştiriciler, oyunda karakterlerin duygularını betimlemek için görsel ve işitsel birçok yol denedi. Ancak sonunda benzer unsurları paylaşan dört genel duygu kategorisine ulaştı. Bunlar üzüntü, öfke, korku ve neşe olarak belirlendi.

True Colors’ta Alex’in psişik gücü, benzersiz oynanış ve sinematik deneyimlerle hayata geçiriliyor. Duygular, diğer karakterlerin etrafındaki auralarla ifade ediliyor ve baskın hale geldiğinde ışık ve renk novalarına dönüşebiliyor. Üzüntü, karakterin etrafını saran mavi renkli bir aura ile gösteriliyor. Ayrıca korku mor, öfke kırmızı ve neşe altın gibi parlak bir aura ile temsil ediliyor.

Life is Strange ve devam oyunu Before the Storm, remaster koleksiyonuyla PS4, Xbox One, Google Stadia ve PC’ye gelecek. Yenilenen oyunlar Nintendo Switch’e de gelecek ancak bu platform için henüz bir çıkış tarihi açıklanmadı. Ayrıca Life is Strange Remastered Collection, yeni oyun True Colors’ın Ultimate Edition sürümünün bir parçası olarak da sunulacak. Koleksiyon, tam yüz hareket yakalama performansı kullanılarak büyük ölçüde geliştirilmiş karakter animasyonlarının yanı sıra güncellenmiş oyun bulmacaları, iyileştirilmiş karakter ve ortam görselleri sunacak.

Life is Strange: True Colors, 10 Eylül‘de PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, Google Stadia ve PC için piyasaya sürülecek. Oyun hakkında gelecek haber ve duyurular için takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.