Lionsgate, John Wick oyunu için kararlı: Daha fazlası yolda

Lionsgate, geçtiğimiz yıl büyük bir John Wick oyunu yapmak istediğini açıklamıştı. Şirket bu konudaki isteğini tekrar ortaya koydu.

Eğlence şirketi bağımsız John Wick filmi Ballerina, ana serinin beşinci filmi ve The Continental: From the World of John Wick adlı TV dizisinin yanı sıra AAA kalitesinde bir oyun yapmayı planlıyor.

Lionsgate, Kasım 2022’de geliştiricilerden gelen teklifleri değerlendirdiğini ve popüler aksiyon serisini oyun yapma fikriyle daha da genişletmek istediğini belirtmişti.

John Wick, film, dizi

John Wick serisi daha da genişleyecek

Motion Picture Group başkanı Joe Drake, şirketin 2023 mali yılı 4. çeyrek gelir toplantısında şirketin görüşmeler yapmaya devam ettiğinden bahsetti:

“Video oyunuyla ilgili olarak bu görüşmeleri yapmaya devam ediyoruz. Bu konuda enerji yüksek. Söyleyeceğim şey, John Wick 4’ün başarısıyla, aslında 3’ten 4’e büyüme gördüğünüzdür ki bu, bir aksiyon serisinden çok daha az, herhangi bir seride çok nadirdir. Şirkette çok fazla enerji ve heyecan yaratıyor.”

Drake, oyunun yanı sıra yeni medya projelerinin de yolda olduğunu ekledi:

“Aynı şey film yapımcıları için de geçerli ve biz artık bu seride ilerliyoruz. Sadece AAA oyun alanında değil, yan ürünlerin, televizyonun düzenli ritmine bakıyoruz… Bir seri ritmi, seyircinin açıkça iştahı var.”

John Wick Hex

Lionsgate’in hayata geçirmeye çalıştığı oyun ilk olmayacak. Bithell Games’in John Wick Hex oyununun ardından çıtayı daha yükseğe taşımaya çalışacak.

Ballerina, 2024’te vizyona girecek. Bağımsız film, John Wick 3 ve 4 arasında geçiyor ve balerin suikastçı Rooney’in ailesinin katillerini avlamasını konu alıyor. Ayrıca John Wick 5 de yapım aşamasında.

Öte yandan The Continental’in 1. Sezonu 22 Eylül’de Peacock’ta başlayacak. Dizi, kiralık katiller ve yeraltı suç dünyasının üyeleri için tarafsız bölge olarak görülen bir oteller zincirine odaklanıyor.

Lionsgate oyun projesi hakkında daha fazlasını açıkladığında veya resmi duyuru yaptığında sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.