Star Wars: KOTOR Remake üzerinde çalışmalar sürüyor

Star Wars: Knights of the Old Republic remake ilk olarak Eylül 2021’de duyurulmuştu. Ancak o zamandan beri hakkında çok fazla şey duymadık.

Embracer Group mali yıl sonu raporunda, 24 Mayıs 2023 itibarıyla geliştirilmekte olan oyunlarını açıkladı. Şirket, yenilenen oyunun hâlâ yapım aşamasında olduğunu ortaya koydu.

Embracer’ın listesinde Star Wars: KOTOR’un yanı sıra yeni Tomb Raider oyunu, Remnant 2, Ride 5 ve Warhammer 40,000: Space Marine II de yer aldı.

Star Wars: Kotor Remake

Rapora göre oyun PC ve PS5 için yayınlanacak. Geliştirme, Embracer bünyesindeki bir stüdyo tarafından yönetiliyor. Bunun ötesinde geliştirici stüdyoya dair daha fazla ayrıntı yok.

Geliştirici Aspyr, merakla beklenen KOTOR remake’i kısa bir teaser eşliğinde duyurmuştu. Bloomberg’den Jason Schreier geçtiğimiz yıl Aspyr’in artık oyun üzerinde çalışmayacağını ve Embracer’ın projeyi Saber Interactive’e devrettiğini öne sürmüştü.

2003 yılında piyasaya sürülen orijinal oyunda da çalışan Aspyr’ın projenin neden bıraktığı belli değil ancak oyun yakın gelecekte çıkmayacak gibi görünüyor. En azından geliştirmenin devam ettiğini bilmek güzel.

Star Wars: KOTOR remake hakkında daha fazlasını öğrendiğimizde sizlerle paylaşacağız. Gelecek haber ve duyurular için takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.