MechWarrior 5: Mercenaries, yeni özelliklerle birlikte PS5 ve PS4’e geliyor

Piranha Games ve Sold Out, MechWarrior’u 20 yıldan uzun bir süre sonra MechWarrior 5: Mercenaries ile PlayStation’a geri getireceklerini duyurdu. BattleTech’in kurgusal evreninde geçen seri, 1995’te piyasaya sürülen MechWarrior 2: 31st Century Combat’tan bu yana Sony’nin konsollarına kapsamlı bir sürümle gelmemişti.

MechWarrior 5: Mercenaries, 23 Eylül‘de Heroes of the Inner Sphere DLC’siyle birlikte PS5 ve PS4 konsollarına gelecek. PS5 sürümü, DualSense kontrol cihazının uyarlanabilir tetikler ve dokunsal geri bildirim özelliklerini destekleyecek. Ayrıca oyun ve genişleme içeriği desteklenen tüm platformlarda çapraz oyun desteği sunacak.

MechWarrior 5: Mercenaries PS5 & PS4 fragmanı:

MechWarrior 5’in hikayesi 3015 yılında insanlığın uzaydaki binlerce sistemi kolonize ettiği zamanları konu alıyor. Geleceğin savaş alanlarına BattleMechs olarak bilinen devasa savaş robotları kullanan seçkin paralı askerler olan MechWarriors hakim. Büyüyen bir paralı asker şirketinin lideri olarak, evrendeki çeşitli gruplardan görevler alacaksınız ve oyun boyunca BattleMechs ekibinizi genişletmek size kalacak.

Oyunu ister solo olarak, tek oyunculu PvE kampanyasında yapay zeka kontrollü MechWarrior paralı askerlerinden oluşan bir kadroyla veya arkadaşlarınızla 4 oyunculu kooperatif olarak oynayabileceksiniz. Ek olarak PlayStation oyuncuları, yeni bir özellik olarak müttefik robotlar arasında istedikleri gibi geçiş yapabilecekler. Orijinal sürümde manuel kontrol, sadece oyuncunun ana BattleMech’i ile sınırlıydı.

MechWarrior 5: Mercenaries ve Heroes of the Inner Sphere DLC’si kendi başınıza tamamlayabileceğiniz hikayeler içeriyor olsa da, desteklenen tüm platformlar için dört oyunculu PvE ve kooperatif çapraz oyun desteği de sunuyor. Böylece dünyanın dört bir yanındaki paralı askerlerle parti yapabileceksiniz. Genişleme, PS4 ve PS5 konsollarında aynı gün yayınlanacak.

MechWarrior 5: Mercenaries, çapraz platform desteği, DLC paylaşımı ve dünya çapında oyuncu tabanı sayesinde aksiyon dolu savaşlara sahne olacak.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.