Metal Gear Solid Delta: Snake Eater’ın 2025’e ertelendiği bildiriliyor

Metal Gear Solid 3’ün remake sürümü olarak duyurulan ve yılın en çok beklenen oyunlarından biri olan Metal Gear Solid Delta: Snake Eater’ın ertelendiği bildiriliyor.

Konami henüz resmi bir çıkış tarihi açıklamasa da; PlayStation, oyunu Silent Hill 2 ile birlikte bu yıl PS5’e gelecek oyunlardan biri olarak listelemişti. Ancak artık 2025 yılına ertelenmiş olabilir.

İddia, güvenilir sızıntılarıyla bilinen Dealabs yazarı billbil-kun tarafından ortaya atıldı. Ancak kullanıcı, söylentiyi doğrulamak için ikinci bir kaynak bulmaya çalıştığı konusunda uyardı.

Ayrıca küresel bir dağıtım devinin, Metal Gear Solid Delta: Snake Eater’ın geçici bir çıkış tarihi olarak 31 Aralık 2025’e taşıdığını belirtti.

Metal Gear Solid 3, Snake Eater, remake

Metal Gear Solid Delta, Summer Game Fest’te görünebilir

Konami’nin Haziran ayındaki Summer Game Fest 2024’te bir çıkış tarihi veya çıkış penceresi duyuracağı ve oyunun tanıtımdan hemen sonra ön siparişe açılacağı da öne sürülüyor.

Tüm bunların yanı sıra Standart sürümün 70 dolar ve Koleksiyoncu Sürümünün ise 199.99 dolara satılacağı da iddia ediliyor. Ancak Billbil-kun, Koleksiyoncu Sürümünün içeriğini doğrulayamadı.

Kaynak oldukça güvenilir ve sektörün en isabetli sızıntıcılarından biri olduğu söylenebilir. Yine de yayıncıdan resmi açıklama gelene kadar bunları söylenti olarak almakta fayda var… Gelişmeleri takip edeceğiz.

MGS 3 remake PS5 ve PC (Steam) için piyasaya sürülecek. Eğer kaçırdıysanız, gizlilik odaklı aksiyon macera oyununun geçen yıl yayınlanan ilk oynanış görüntülerini buradan izleyebilirsiniz.

Summer Game Fest 2024, 7 Haziran’da Los Angeles’taki YouTube Tiyatrosu’ndan canlı olarak yayınlanacak. Etkinliğe 55 adet oyun, eğlence ve teknoloji şirketi katılacak.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.