Marvel Rivals konsollara da gelecek: Kapalı beta duyuruldu

Marvel Rivals, Mart ayında sadece PC için duyurulmuştu. NetEase Games, takım tabanlı nişancı oyununun konsollara da geleceğini onayladı.

Oyunun çıkış tarihi henüz açıklanmasa da ikinci test aşaması Temmuz ayında PS5, Xbox Series X/S ve PC’de (Steam) gerçekleşecek. Kapalı betaya dair detaylar ilerleyen zamanlarda açıklanacak.

Marvel Rivals takım oyununu öne çıkaracak

Marvel Rivals, Avengers, Guardians of the Galaxy, X-Men ve daha birçok seriden özel güç eğilimlerine göre üç farklı role ayrılmış kahramanlar (Vanguard, Duelist ve Strategist) sunacak.

Tercih ettiğiniz rolü ve kahramanı seçmekte özgür olacaksınız. Benzer türdeki diğer oyunlarda olduğu gibi müttefiklerle takım kurarak 6v6 savaşlar için çok yönlü bir kadro kurmanız gerekecek.

Daha önce ortaya atılan bir sızıntıya göre oyun çıktığında 39 kahraman içerecek. Keşfedilen karakterlerin listesine buradan göz atabilirsiniz.

Marvel Rivals, Rocket Raccoon, Groot

Ayrıca Takım Yetenekleri özelliğiyle arkadaşlarınızla ortak saldırılar yapabileceksiniz. Örneğin Rocket Raccoon, Groot’un sırtına binerek daha güçlü bir saldırı yapabilecek.

Ya da Hulk, Iron Man’in zırhını gama enerjisiyle yükleyerek daha yıkıcı bir saldırı yapmasını sağlayabilecek. Böylece heyecan verici savaşlarda kazanan olmak için rakiplere daha sağlam karşılıklar verebileceksiniz.

Marvel Rivals, NetEase Games içindeki bir ekip tarafından geliştiriliyor. Üstelik çalışanlar, Call of Duty ve Battlefield gibi hit serilerde çalışmış küresel yeteneklerden oluşuyor.

Marvel Rivals

Yine de oyunlarının arkasında durmakta tereddüt ediyor gibi görünüyorlar. NetEase yakın zamanda içerik üreticilerinin oyun hakkında olumsuz yorum yapmasını kısıtlamaya çalıştığı için özür dilemek zorunda kaldı.

İçerik üretici programına katılmak isteyenlerin “oyun hakkında öznel olumsuz yorumlar” yapmalarını yasaklayan bir “kötülememe” maddesi içeren bir anlaşma imzalamaları gerekiyordu.

Marvel Rivals’ın çıkış tarihi, kapalı beta süreci veya perde arkasındaki özellikleri duyurulduğunda sizlerle paylaşacağız. Konsola özel duyuru fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.