Metro serisinin geliştiricisi yeni FPS oyunu için iş ilanı verdi

Metro serisinin geliştiricisi 4A Games, yeni AAA oyunu üzerinde sıkı bir şekilde çalışıyor. Stüdyo, merakla beklenen projesi hakkında resmi olarak açıklama yapmasa da, verdiği iş ilanları oyun hakkında bazı ipuçları veriyor.

4A Games’in bir sonraki projesi nişancı oyunu veya en azından birinci şahıs nişancı (FPS) bileşenlerine sahip olacak. Örneğin çevre konsept sanatçısı için verilen iş ilanı, stüdyonun FPS oyunlarına tutkusu olan geliştiricileri tercih ettiğini belirtiyor. Ayrıca kıdemli teknik sanatçı pozisyonunun iş tanımı biraz daha derine iniyor ve 4A’nın şimdiye kadar görülen en canlı oyun ortamlarını yaratmayı hedeflediğini ortaya koyuyor.

4A Games’in yeni oyunu, Metro Exodus gibi 4A Engine ile geliştirilecek

Teknik sanatçı için verilen ilanda, adaylardan modern platformların sınırlarını zorlamaları ve özellikleri etkin bir şekilde optimize etmeleri isteniyor. Buna ek olarak, 4A’nın oyunda Metro serisinde kullanılan ve yakın zamanda elden geçirilen tescilli 4A Engine‘i kullanacağı görülüyor. 4A Games, Şubat ayında yaptığı açıklamada, ray tracing desteği sunan Xbox Series X/S ve PlayStation 5 konsolları için 4A Engine’i radikal bir şekilde elden geçirme kararı aldıklarını belirtmişti. Stüdyo, yeni nesil konsollarda ve üst düzey PC’lerde tam bir ray tacing deneyimi sunmayı hedefliyor.

Tüm bunların yanı sıra geliştirici, yaratık konsept sanatçısı da arıyor. Adaylardan inandırıcı, yeni bir oyun evreni yaratan ve görsel olarak farklı konseptler yaratabilmeleri isteniyor. Yaratık konsept sanatçısı, tüm teknik, senaryo ve stilistik koşulları karşılayan görüntüler elde etmek için stüdyodaki sanat yönetmeni, yaratıcı lider ve oyun tasarımcıları ile birlikte çalışacaktır. Görünüşe göre proje, Metro serisindeki çizgiden çok kopmayacak. Yine de oyunun yeni bir evren üzerine kurulacağı vurgulanıyor.

Metro Exodus ile seriye gelen ray tracing destekli küresel aydınlatma ve yayılımlı aydınlatma özelliklerine optimizasyon, yükseltme ve yeni özellikler getiren tamamen yeni bir Fully Ray Traced Lighting Pipeline eklentisi oluşturuldu. Bunun yanı sıra uygulama çözünürlüğünü, görsel ayrıntıları ve performansı daha da artırmak için Temporal Reconstruction teknolojisi geliştirildi.

4A Games’in bir sonraki projesi hakkında gelecek haber ve güncellemeleri sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.