Microsoft, Sony’ye Call of Duty serisini 10 yıl daha PlayStation’da tutmayı teklif etti

Microsoft, Activision Blizzard anlaşmasına dair endişelerini dile getiren Sony’ye Call of Duty serisini 10 yıl daha PlayStation konsollarında tutmayı teklif etti.

Sony, Call of Duty gibi oyunların anlaşmayla birlikte Xbox’a özel olabileceğine dikkat çekiyordu. Konsol devi, Brezilya’da yaptığı bir başvuruda Microsoft’un oyuncuları Xbox’a çekmek için seriyi kullanabileceğini öne sürdü.

Xbox kanadı her ne kadar ılımlı bir tavır takınsa da, arka planda Activision Blizzard anlaşmasının ayrıcalıklarından yararlanmayı düşünüyor.

Call of Duty: Modern Warfare 2, PlayStation, Oni

Microsoft, Sony ile uzlaşmaya çalışıyor

Xbox CEO’su Phil Spencer geçtiğimiz hafta yaptığı bir açıklamada, sektördeki endişeleri gidermek için Call of Duty’yi uzun vadeli olarak rakip konsollara getirmeye hazır olduğunu belirtmişti.

The New York Times‘ın raporuna göre Microsoft, bu açıklamanın birkaç gün öncesinde, 11 Kasım’da Sony’ye Call of Duty’nin 10 yıl daha PlayStation konsollarında kalması için bir anlaşma teklif etti.

Anlaşma ayrıca Xbox‘ın PS4 ve PS5 oyuncularını oyunu oynamak için Game Pass hizmetini kullanmaya zorlamayacağını da ekliyor. Ancak Sony, her şeye rağmen rakibine pek de güvenmiyor.

Sony Interactive Entertainment CEO’su Jim Ryan, Microsoft’un dahil olduğu sektörlere hakim olmak için yaptığı hamlelerle öne çıkan bir teknoloji devi olduğunu ve Activision anlaşmasının oyuncuların seçim hakkını ortadan kaldıracağını belirtmişti.

Microsoft ve Sony’nin merkezde olduğu tartışmalar devam ediyor. Görünüşe göre Activision Blizzard anlaşması yakın zamanda tamamlanamayacak. Gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.