Minecraft, 141 milyondan fazla aylık aktif oyuncuyla yeni bir rekor kırdı

Mojang, Minecraft için güncellenmiş resmi rakamları yayınladı. Popüler hayatta kalma sandbox oyunu, Ağustos ayında 141 milyondan fazla aylık aktif oyuncu ulaşarak yeni bir rekor kırdı. Nisan 2021’de bu rakam, 140 milyon olarak açıklanmıştı.

Geliştirici, Minecraft ile ilgili Ağustos 2021 itibarıyla güncellenen bazı önemli istatistikler sundu. Ne yazık ki, Minecraft’ın şu ana kadar kaç kopya satıldığına ilişkin rakamlar açıklanmadı. Ancak şirketin Nisan ayındaki gelir raporuna göre oyunun 238 milyondan fazla sattığı biliniyor. İşte Ağustos ayına ait istatistikler:

  • Ağustos 2021’de aylık 141 milyonun üzerinde aktif kullanıcı vardı.
  • Şimdiye kadar Marketplace’teki içerik oluşturucular tarafından 350 milyon doların üzerinde gelir elde edildi.
  • Oyuncuların %67’den fazlası Marketplace’i kullanarak deneyimlerini aktif olarak özelleştiriyor.
  • Minecraft’ta çok oyunculu olarak 1 milyar saatten fazla oturum gerçekleştirildi.
  • 2020 yılında 201 milyar saatten fazla Minecraft YouTube videosu izlendi ve oyun, platformda en çok izlenen konu oldu.

Minecraft, yeni içeriklerle yükselişini sürdürecek

Minecraft, Mojang

Minecraft, şimdiye kadarki en popüler oyunlardan biri olmaya devam ediyor. Üstelik açıklanan rakamlar Minecraft Dungeons’ı kapsamıyor gibi görünüyor. Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen dungeon crawler tarzı yeni oyun, Şubat 2021’de 10 milyon oyuncuyu geçerek etkileyici bir performans göstermişti.

Mojang, 16 Ekim’de yıllık Minecraft Live etkinliğini düzenledi ve yukarıda belirtilen istatistiklere ek olarak sabırsızlıkla beklenecek bazı güncellemeleri ve içerikleri açıkladı. Bunlardan en önemlisi, oyuna yeni çevre, flora ve faunalar ekleyecek olan The Wild Update olacak. Ayrıca oyuncular, nihayet sandıkları teknelere koyabilecekler.

Stüdyo, Minecraft’ın Bedrock ve Java sürümlerinin 2 Kasım’da Xbox Game Pass for PC ile ücretsiz olarak sunulacağını açıkladı. Bu, oyunun hizmete dahil olmasıyla birlikte daha uzun yıllar gelişmeye ve topluluğunu genişletmeye devam edeceğine işaret ediyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.