Elden Ring’in çıkış tarihi ertelendi: Kapalı beta duyuruldu

Bandai Namco ve From Software’in merakla beklenen aksiyon RPG oyunu Elden Ring ertelendi. Yeni çıkış tarihi, 25 Şubat 2022 olarak açıklandı. Oyunun kapalı beta testi önümüzdeki ay gerçekleştirilecek.

Geliştiriciler, Elden Ring’in resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, oyunun derinliği ve stratejik özgürlüğünün başlangıçtaki beklentileri aşması nedeniyle erteleme kararı aldıklarını belirtti. Ayrıca oyuncuların Kasım ayındaki Kapalı Beta Testinde oyunu ilk kez deneyimleyebileceğini belirtti.

“Elden Ring, oyunun derinliği ve stratejik özgürlüğü başlangıçtaki beklentileri aştığı için 25 Şubat 2022’de çıkacak. Güveniniz ve sabrınız için teşekkür ederiz. Kasım ayındaki Kapalı Ağ Testinde oyunu deneyimlemenizi dört gözle bekliyoruz.”

Elden Ring için Kapalı Ağ testi yolda

Elden Ring’in kapalı beta 12 Kasım‘da başlayacak. Eğer test sürecine katılma şansı yakalamak istiyorsanız, buradan kayıt olabilirsiniz. Betaya katılım hakkı kazananlar, 12-15 Kasım’da her biri üçer saat olmak üzere beş farklı oturuma katılabilecekler.

Oyunun çıkış yapacağı ay, Horizon Forbidden West, Dying Light 2: Stay Human, The King of Fighters XV, Sifu ve Saints Row gibi oyunlar da piyasaya sürülecek. FromSoftware’in merakla beklenen yeni oyunu Elden Ring’in lansmanda zorlu bir rekabete girişeceği söylenebilir.

Elden Ring, 25 Şubat 2022’de PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S ve PC için gelecek. PS4 ve Xbox One sürümlerini alanlar, yeni nesil sürümlere ücretsiz yükseltme yapabilecek. Kaçırdıysanız, oyunun sızdırılan 30 saniyelik oynanış videosunu buradan izleyebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.