Minecraft’ın yerel PS5 sürümü PSN veritabanında göründü

Microsoft, Minecraft için geliştirilmiş bir sürüm yayınlamaya hazırlanıyor gibi görünüyor. Oyunun yerel PS5 sürümü sürüm yakında gelebilir.

PlayStation Network veritabanından çektiği verileri Twitter/X üzerinden paylaşan PlayStation Game Size hesabı, açık dünya hayatta kalma oyununun PS5 sürümünün yolda olduğunu onayladı.

Hesap, bilgiyi doğrudan kaynağından elde ettiği için oldukça güvenilir. Genelde oyunların önyükleme tarihlerini ve dosya boyutlarını da doğru bir şekilde paylaşıyor.

Öte yandan bir Reddit kullanıcısı, PSN arka ucunda keşfedilen yükseltilmiş Minecraft sürümünün ID numaralarını (PPSA19638_00, PPSA19639_00, and PPSA19640_00) da listeledi.

PS5 sürümünün özellikleri henüz bilinmese de, Xbox Series X’te üolduğu gibi ışın izleme (ray-tracing) ve 120 fps desteği sunabilir. PSN arka ucunda görünmesi, yakında yayınlanabileceğine işaret ediyor.

Görünüşe göre Microsoft, sonunda Sony’den bir geliştirici kiti almayı başardı. Minecraft’ın PS5 sürümü resmi olarak duyurulduğunda sizlerle paylaşacağız.

PS5, geliştirici kiti

Minecraft geliştiricisine PS5 geliştirici kiti gönderilmedi

Minecraft’ın yerel bir PS5 sürümünün olmaması, Microsoft – Activision Blizzard anlaşmasına yönelik davalar sırasında tartışma konularından biriydi. Şirket, ifadesinde suçu Sony’ye yüklemişti.

Xbox CEO’su Phil Spencer, Sony’nin kendilerine geliştirici kitleri sağlamaması nedeniyle Minecraft oyuncularının yerel bir PS5 sürümü alamadığını öne sürmüştü.

Spencer ayrıca Sony’nin PS5 geliştirici kitlerini Mojang’a “başka herhangi bir yayıncıya gönderdiği kadar kolay” gönderebileceğini, ancak bunu yapmayı reddettiği için yalnızca Xbox Series X|S sürümünün geldiğini söylemişti.

Minecraft dünyanın en çok oynanan oyunlarından biri ve geliştirilmiş bir sürüm hem PS5 oyuncuları hem de Xbox için faydalı bir yatırım olacaktır.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.