Stellar Blade 2 yeterli talep olursa gelebilir

PS5’e özel Stellar Blade henüz piyasaya sürülmedi ancak Stellar Blade 2 şimdiden konuşulmaya başladı. Geliştirici Shift Up, devam oyununa yeşil ışık yaktı.

Güney Koreli geliştirici, yakın zamanda yapılan bir yoruma bakılırsa olasılıkları keşfetmeye istekli gibi görünüyor. Ancak öncelikle Stellar Blade’in yeterli sayıda kopya satması gerekiyor.

Shift Up CEO’su Hyung-Tae Kim’e, Famitsu ile yaptığı bir röportajda ana kahraman Eve’in yaşı ve oyunda ilerledikçe kaç yaşında olduğunu öğrenip öğrenemeyeceğimiz soruldu.

Kim, Eve’in yaşını merak edenlerin oyunu oynaması gerektiğini söyleyerek yanıt verdi. Eğer Stellar Blade 2 için yeterli talep olursa devam oyununda karakterin yaşını öğrenebileceğimizi öne sürdü.

Stellar Blade

Sony ve Shift Up, başarı yakalarsa Stellar Blade 2 fırsatını kaçırmayacaktır

Kim’in yorumlarını şaka amaçlı yapılmış olması mümkün ancak ilk oyunun iyi sonuç vermesi durumunda Sony’nin devam oyunu istemesi de aynı derecede mümkün.

En azından Shift Up, yeni oyun fikrine karşı çıkmıyor. Eğer satışlar iyi giderse, ikili muhtemelen yeni bir oyun için yeniden iş birliği yapacaktır. Belki de Helldivers 2 gibi yeni bir yıldız doğabilir.

Stellar Blade, PlayStation Indies başkanı Shuhei Yoshida devreye girene kadar çok platformlu bir oyun olarak duyurulmuştu. Ancak aksiyon macera oyunu PS5’e özel olarak gelecek.

Stellar Blade, Nier Automata

Oyunun demosu bugün Türkçe alt yazı desteğiyle PlayStation Store‘da yayınlandı. Demo, Eve’in Dünya’yı Naytiba’lardan geri alma görevi için gezegene gönderildiği andan ilk boss savaşına kadarki kısmı içeriyor.

Ayrıca oyuncular, 60 fps akıcı dövüşleri DualSense kablosuz kontrol cihazının dokunsal geri bildirim özellikleriyle daha sürükleyici bir şekilde hissetme imkanı yakalayacak. Detaylara buradan göz atabilirsiniz.

Demo sürümünü ilk izlenim olarak nasıl buldunuz? Sizce Stellar Blade 2 için umut var mı? Yorumlarda görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.