Call of Duty: Modern Warfare 2’nin karakterleri, modları ve haritalarına dair detaylar ortaya çıktı

Call of Duty: Modern Warfare 2, son zamanlarda söylentilerin odağında. Geçtiğimiz günlerde hikaye moduna dair detaylar ortaya çıkmıştı. Şimdiyse oyunun karakterleri, haritaları ve modlarına dair iddialar ortaya atıldı.

Modern Warfare 2’nin ekipten kimin öleceğini belirleyecek, seçime dayalı bir oynanışa da sahip olacağı bildiriliyor. Sızıntıları paylaşan RalphsValve‘a göre hikaye görevlerinden biri, tanınmış bir uyuşturucu lordunun güvenli evine baskın yapma görevi verecek. Oyuncular ister gizlice, ister çatışarak göreve devam edebilecek. Ayrıca başka bir görevde, uyuşturucu baronu için çalıştığından şüphelendikleri askeri güçlerle savaşmayı seçebilecek.

Sevilen kahramanlar Modern Warfare 2 ile geri dönecek

Call of Duty: Modern Warfare 2, task force 141

Call of Duty: Modern Warfare’in sonunda görüldüğü gibi, devam oyunu Task Force 141’in kuruluşunu ve başlangıcını anlatacak. Oyunun final sahnesinde olası isimler sorulduğunda, Captain Price hayranların en sevdiği karakterlerin adlarından bahsetti: Soap, Ghost ve Gaz.

Bununla birlikte sızıntılar, orijinal Modern Warfare 2’nin ana kahramanı olan Roach‘ın Korgeneral Shepherd ile birlikte geri döneceğini de ortaya koyuyor. İngiliz aktör Barry Sloane, Captain Price rolünü de yeniden canlandırıyor.

Hikayeye ek olarak, çok oyunculu modlar hakkında da birçok bilgi ortaya çıktı. Activision, geliştirilmiş bir düşman yapay zekasıyla birlikte çok oyunculu eşleştirmelere Bot Havuzları eklemeyi planlıyor. Oyun, smurf hesaplara karşı koymak için oyuncuların beceri seviyelerini takip edecek. Çok oyunculu modlar ve haritalar şunlar:

Çok oyunculu modlar

  • “Extraction” tarzı oyun modu
  • Uplink oyun modu
  • Hostage oyun modu (yakın menzilli savaş odaklı)
  • Floor is Lava oyun modu

Geri dönen haritalar

  • Favela
  • Terminal
  • Highrise
  • Shipment
  • Quarry

Call of Duty: Vanguard 5 Kasım‘da piyasaya sürülecek. Activision ve Infinity Ward, Modern Warfare 2 sızıntıları hakkında yorum yapmadı. Muhtemelen yeni Call of Duty oyunlarının açıklandığı Ağustos ayına (2022) kadar resmi duyuru gelmeyecektir. Devam oyununun hikaye moduyla ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.