Call of Duty: Modern Warfare 2 hakkında tüyler ürperten bilgiler ortaya çıktı

Oyun sektöründen güvenilir kaynaklar, Call of Duty: Modern Warfare 2 hakkında bazı bilgileri ortaya çıkardı. Infinity Ward’un 2022’de gelmesi beklenen bir sonraki oyunu, savaşın daha karanlık ve vahşi yanlarına odaklanacak gibi görünüyor.

Sızıntılara göre Modern Warfare 2, etik sisteminin yanı sıra savaşın vahşetini ortaya koyan gerçekçi fizik ve silahın tutukluk yapması gibi özellikleri içerecek. “Cesur ve amansız” olarak tanımlanan oyunun hikayesinin modunun Uyuşturucu Savaşı’na odaklandığı söyleniyor. Oyundaki ana düşmanımız, Kolombiyalı uyuşturucu karteli olacak.

Modern Warfare 2 karanlık bir savaşa sahne olacak

Bilgileri paylaşan Twitter kullanıcısı RalphsValve, Call of Duty: Modern Warfare 2’nin animasyonları, hikayesi ve diğer oyun modları ile ilgili bazı önemli detayları sıraladı. Oyunda vahşetin hangi boyutlara ulaşabileceğini ve savaşın ne kadar gerçekçi olacağına vurgu yaptı. Sızıntılara göre serinin yeni oyunu aşağıdaki özelliklerle gelecek:

 • Hikaye modu “cesur ve amansız”. Uyuşturucu Savaşı’na odaklanan bu hikayede “kazanan yok”.
 • Moral Compass (Etik) sistemi, Red Dead Redemption 2’nin onur sistemine benzer olarak tanımlanıyor. Sonuç olarak bazı kararlar, hikayedeki önemli anları etkileyebilir.
 • Hikaye moduna özel yüksek düzeyde gerçekçilik:
  • Gerçekçi kan efektleri. Merminin çapına bağlı olarak, savaşçılar uzuvlarını kaybedebilir ancak bilinçli kalabilir, kıvranabilecek ve çığlık atabilir.
  • Ölüm animasyonları. Savaşanlar merhamet dileyebilir, oyuncuya hakaret edebilir, acıdan annelerini çağırabilir ve sarsıntı veya halüsinasyon yaşayabilir.
  • Yüksek yoğunluklu anlara keskin reaksiyonlar. Oyuncu karakteri, gerilimden şarjörü yerleştirmekte tekleyebilir, pusu sahneleri sırasında çağrı yaparken sesi titreyebilir.
  • Silah tutukluk animasyonları. Oyuncunun silahları tutukluk yapabilir ve mermiyi boşa harcatabilir. Harcanan mermi daha sonra geri alınabilecek.

Sızıntılar ayrıca Modern Warfare’deki popüler Spec Ops oyun modunun, Kojima’nın iptal edilen korku demosu P.T.’ye benzer bir şekilde değiştirileceğini de ortaya koydu. Bununla birlikte, sektörün önde gelen isimlerinden Tom Henderson, yeni oyun modunun hikayedeki belirli bir görev veya oyun mekaniği mekanik olabileceğine inanıyor.

Call of Duty: Vanguard’ın henüz gelmediği düşünüldiğinde, Modern Warfare 2 hakkındaki tüm bu bilgilerin onaylanması zaman alacaktır. Vanguard, 5 Kasım’da oyuncularla buluşacak ve oyuncuları İkinci Dünya Savaşı‘na götürecek.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.