Monster Hunter Wilds oynanış fragmanı yayınlandı

Monster Hunter Wilds State of Play’de ilk oynanış fragmanıyla karşımıza çıktı. Görüntülerde çeşitli canavar türlerine karşı verilen mücadele gösteriliyor.

Yeni tanıtım bize yeni Monster Hunter oyunundan neler beklememiz gerektiğinin yanı sıra Monster Hunter World ve Rise’dan hangi noktalarda farklılaştığı konusunda daha iyi bir fikir veriyor.

Monster Hunter Wilds’ın 2025 yılında piyasaya sürülmesi planlanıyor. Heyecanı yükseltmek için henüz erken ancak fikir edinmek adına önemli bir fragman.

Monster Hunter Wilds, oyuncuları yeni canavarlarla tanıştıracak

Oynanış fragmanı, kuş tarzı yeni binekler ve bazı yeni canavarlara yer veriyor. Ayrıca dünyanın canlı ve yaşayan bir havası olduğunu vurguluyor.

Yeni canavarlar arasında aslan ve köpek karışımı gibi görünen Doshaguma ve zırhlı kurbağa benzeri bir Chatacabra, armadilloyu andıran Ceratonoth ve keçi benzeri bir yaratık olan Dalthydon var.

Kum fırtınasının canavarları bir kum tepeciğine çekmesi gibi karmaşık çevresel tuzaklara dair bir ipucu da vardı. Ayrıca çok oyunculu yardım için işaret fişeği ateşlemek gibi birkaç klasik özellik de gösterildi.

Tüm bunların yanı sıra Monster Hunter World veya Monster Hunter World: Iceborne’da kayıtlı verileri olanların bonus Palico kıyafetleri ve silahları alacağı belirtildi.

Monster Hunter Wilds, Windward Plains

Monster Hunter Wilds fragmanları genel olarak çöller, bozkırlar ve kayalıklardan oluşan Windward Plains adlı tek bir bölgede geçiyor. Ancak Capcom, oyunda daha fazla yer olduğunu açıkladı.

PlayStation Blog‘da yayınlanan makalede binek hayvanımızın ikincil bir silah taşıyabileceği ve av sırasında silahları hızlı ve kolay bir şekilde değiştirebileceğimiz de doğrulandı.

Monster Hunter Wilds ilk olarak The Game Awards 2023’te, koşma ve çevik zıplama yeteneklerine ek olarak havada kısa süreliğine süzülebilen yeni bineği sergileyen bir fragmanla tanıtılmıştı.

Yeni oyunun çıkış tarihi ve oynanışa dair daha fazla detay ortaya çıktığında sizlerle paylaşacağız. Gelecek haber ve duyurular için takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.