Naughty Dog, hikaye odaklı tek oyunculu oyunlar yapmaya devam edecek

Naughty Dog eş başkanları Evan Wells ve Neil Druckmann, stüdyonun hikaye odaklı tek oyunculu oyunların stüdyonun DNA’sında olduğunu ve yapmaya devam edeceklerini söyledi. Sony, diğer büyük yayıncıların aksine ekiplerinin odaklarını canlı hizmet ve oynaması ücretsiz oyunlar gibi popüler trendlere kaydırmalarını zorunlu kılmadı.

Game Informer, ikiliye Naughty Dog’un geleceğinde hâlâ hikaye odaklı tek oyunculu oyunlar görüp görmediklerini sorduğunda Wells, “kesinlikle” yanıtını verdi. Wells, “Bu hikayeleri anlatmak bizim DNA’mızda var. Bunun devam edeceğini düşünüyorum. Tek oyunculu deneyimler bize çok yakın ve değerli. Pek çok insanı Naughty Dog’a çeken ve onlara ilham veren şey de buydu. Bu yüzden elimizden geldiğince uzun süre devam edeceğiz.” dedi.

Sony, Naughty Dog geliştiricilerine dayatma yapmıyor

The Last of Us Part II, The Last of Us Part 2, Naughty Dog

Druckmann ise yaptığı açıklamada, “Sony’den hiçbir zaman, ‘Oh, rüzgarların yön değiştirdiğini gördüğümüz yer burası. Bunun yerine bu tür oyunlar yapmaya başlayabilir misiniz?’ şeklinde bir direktif gelmedi . Tıpkı onlar gibi biliyoruz ki, heyecan duyduğunuz, tutku duyduğunuz bir şey üzerinde çalıştığınızda harika işler çıkaracaksınız.” şeklinde konuştu.

Naughty Dog şu sıralar ilk bağımsız bir çok oyunculu projesi üzerinde çalışıyor. Game Informer, çizgisinin dışına çıkan stüdyonun hâlihazırda var olan IP’ler üzerinde çalışmaya devam etmek mi yoksa yeni IP’ler oluşturmak mı istediğini sorduğunda Wells, her ikisini de yapmak istediğini söyledi: “Bence yeni bir IP geliştirmek için heyecan var, ancak Uncharted ve The Last of Us’ın hâlâ çok seveni var. Gelecekte bizden her iki türde de projeler göreceğinizi düşünüyorum.”

Naughty Dog eş başkanları, bir sonraki projeleri hakkında detay vermedi. Ancak ortaya çıkan ipuçları, çok oyunculu bir oyunun The Last of Us Part II dünyasında geçeceğine işaret ediyor. Yeni oyunla ilgili bilgiler ortaya çıktığında sizlere bildireceğiz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.