Norman Reedus, Death Stranding 2 için görüşmelerin devam ettiğini doğruladı

Hideo Kojima, kargo taşımacılığı oyunu Death Stranding ile önemli bir başarı yakaladı ve hayranlar şimdiden devam oyununun yollarını gözlüyor. Oyunun kahramanı Norman Reedus, Kojima Productions’ın Death Stranding 2 üzerinde çalıştığını ortaya çıkaran bir açıklama yaptı.

The Walking Dead dizisinin 11. sezonu için yapılan bir toplantıda AdoroCinema’nın Brezilyalı muhabiri Vitória Pratini’ye konuşan ünlü aktör, “Sanırım ikinci bir Death Stranding yapıyoruz. Oyun şu anda müzakere aşamasında. Yani… Yaşasın!” dedi. Reedus, geçtiğimiz yıl da yönetmen Hideo Kojima ile yeni bir proje üzerinde çalışmak için görüştüğünü öne sürmüştü.

Öte yandan Reedus’un yaklaşmakta olan Death Stranding Director’s Cut‘a atıfta bulunabileceği de belirtiliyor. Ancak PS5 için genişletilen sürüm gelecek ay piyasaya sürülecek ve müzakere aşamasını çoktan geçmiş olmalı. Yine de Director’s Cut hakkında konuşmuş olması zor görünse de, ihtimaller arasına koymakta fayda var.

Death Stranding 2 duyurusu sürpriz olmaz

Death Stranding

Norman Reedus, Hideo Kojima veya PlayStation, Death Stranding 2 hakkında henüz yorum yapmadı. Her ne kadar olay netlik kazanmasa da, devam oyunu şaşırtıcı bir karar olmaz. Açık dünya aksiyon macera oyunu, PlayStation oyuncularının beğenisini kazanmış ve daha sonra PC platformuna taşınmıştı.

Death Stranding, ilk olarak Kasım 2019’da PS4 için piyasaya sürüldü ve Temmuz 2020’de PC oyuncularıyla buluştu. Oyun, Sony Interactive Entertainment tarafından yayınlandı ve Guerrilla Games ile ortaklaşa geliştirildi. Kojima Productions, oyunun geçtiğimiz ay itibarıyla dünya çapında 5 milyon kopya sattığını duyurdu. Director’s Cut sürümü, 24 Eylül’de yalnızca PS5’e özel olarak gelecek.

Hideo Kojima’nın bir sonraki oyunu Xbox’a özel olacağı konuşuluyor. Kimileri ise yönetmenin P.T.’yi geri döndürmeye hazır olduğunu, Konami ve PlayStation ile bir Silent Hills oyunu üzerinde çalıştığını iddia ediyor. Şimdilik tahmin yürütmek zor olsa da Norman Reedus, gelecekteki projelerden birini ortaya çıkarmış gibi görünüyor.

Kaynak: IGN Brezilya

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.