Naughty Dog’un yeni oyunu, The Last of Us 2 Remastered’dan etkilenmedi

Naughty Dog’un yeni oyununun gelişiminin iyi bir şekilde ilerlediği ve The Last of Us 2 Remastered yüzünden çıkmaza girmediği bildiriliyor.

Stüdyonun çok oyunculu The Last of Us’ın yanı sıra Neil Druckmann tarafından yönetilen yeni bir oyun geliştirdiği biliniyor. Genelde tek bir oyuna odaklanan geliştirici için alışılmadık bir durum.

Çok oyunculu projenin askıya alındığı haberlerinin ardından remastered duyurusunun gelmesi, diğer oyunun da sıkıntıya girdiğine dair endişeleri doğurdu.

Ancak VGC’den Jordan Middler, TLOU2 Remastered’ın çoğunlukla yeni işe alınanlar tarafından yürütüldüğünü ve Druckmann’ın ekibinin “orijinal oyunları üzerinde tam gaz ilerlediğini” iddia ediyor.

“Bana söylenene göre bu daha çok yeni işe alınanların oyuna dahil edildiği bir projeydi. Druckman’ın ekibi orijinal üzerinde tam gaz ilerlemektedir. Bildiğim kadarıyla biri diğerinden bir şey götürmüyor.”

Naughty Dog, yeni oyununun yeni bir IP olup olmadığını henüz doğrulamadı ancak The Last of Us ve Uncharted gibi bilindik serilerinden daha fazlasını keşfediyor olabilirler.

Temmuz ayında stüdyonun eş başkanı Evan Wells, 25 yıllık görevinden ayrılmış ve ardından geçtiğimiz ay stüdyonun işten çıkarma dalgasıyla karşı karşıya kaldığı bildirilmişti.

Bu arada The Last of Us Part 2 Remastered aylardır süren söylentilerin ardından resmi olarak duyuruldu. Çıkış tarihi ve yeniliklere dair detayları buradan öğrenebilirsiniz.

Naughty Dog’un üzerinde çalıştığı oyunlara dair daha fazlası ortaya çıktığında sizlerle paylaşacağız. Gelecek haber ve duyurular için takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.