NetherRealm’in bir sonraki oyunu Mortal Kombat 12 veya Injustice 3 olacak

NetherRealm Studios’tan Ed Boon, stüdyonun bir sonraki oyununun Mortal Kombat 12 veya Injustice 3 olacağını açıkça doğruladı.

Mortal Kombat serisinin yaratıcısı ve yönetmeni olan Boon, Twitter‘da stüdyonun bir sonraki oyunu hakkında ipucu isteyen takipçisine doğrudan Injustice 3 veya Mortal Kombat 12 cevabını verdi.

Açıklanan oyunlar sürpriz olmasa da, Injustice 3’ün geleceği belirsizdi. Böylece serinin yeni oyununun da planlar arasında olduğuna dair resmi bir onay gelmiş oldu.

Boon, The Game Awards 2022’ye katılacak olmasına rağmen, sahne almayacağını açıklamıştı. Mortal Kombat’ın 30 yıl dönümünde bir duyuru beklense de, NetherRealm henüz hazır değil gibi görünüyor.

Injustice 2, Supergirl, Batman, Superman

Stüdyonun genel olarak izlediği modele bakılırsa sıradaki oyunun Injustice 3 olması gerekiyor ancak ticari başarı için önceliğin Mortal Kombat 12’ye verildiği düşünülüyor. Sonuç olarak geliştirici yine dövüş oyunlarının ötesine geçmeyecek.

NetherRealm’in rakiplerinden Street Fighter 6 ve Tekken 8 hamleleri geldi. Yeni Street Fighter oyunu 2023 yılında gelecek olsa da, Tekken 8 için herhangi bir tarih verilmedi. Önümüzdeki yıllarda en popüler dövüş serileri arasındaki rekabet yeniden kızışacak.

NetherRealm bir sonraki oyunu hakkında daha fazlasını açıkladığında veya dedikodu kazanı kaynamaya başladığında detayları sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.