Nexon’dan Game of Thrones MMORPG’si gelebilir

Nexon’un bir yan şirketinde HBO’nun Game of Thrones dizisine dayanan bir MMORPG’nin geliştirilmekte olduğu iddia ediliyor.

Oyunun Kuzey’de, The Wall ve Winterfell’e yakın bir yerde geçtiği, dizideki karakterlerin öne çıkacağı ancak karakterlerin Kit Harington gibi dizi oyuncuları tarafından seslendirilmeyeceği bildirildi.

Redanian Intelligence‘ın raporuna göre, Game of Thrones MMORPG’si Sezon 4-5 dolaylarında geçiyor. Buna dayanarak Roose Bolton’ın Kuzeyin Muhafızı olduğu söyleniyor.

Game of Thrones, Jon Snow, The Wall

Yeni Game of Thrones oyunu evreni daha derinlemesine keşfedecek

Jon Snow ve Samuel Tarly’nin The Wall’da yer aldığı oyunun, oyuncuları evrenin diğer bölgelerine götüren genişletmeler içerebileceği ancak bu bilginin şimdilik bir varsayım olduğu belirtildi.

Oyuncular, macera boyunca sevilen diziden karakterlerle tanışabilecek. Projede HBO oyuncuları olmasa da aktörlerle benzer tonlar yakalamaya çalışacak yeni bir seslendirme kadrosu görev alacak.

Game of Thrones MMORPG’si çok oyunculu olmasına rağmen hikaye içeriği sunacak ve oyuncular, karakterlerini uygun gördükleri şekilde kişiselleştirmekte özgür olacaklar.

Son olarak, oynanabilir karakterin daha önce gördüğümüz bir karakter olmadığı, orijinal bir karakter olduğu öne sürüldü. Şimdilik gizemli oyuna dair tüm bilinenler bunlar.

Game of Thrones’un MMORPG türüyle bir araya gelmesi heyecan verici olsa da, böylesine büyük bir IP’ye dayanan bir projeyi Nexon’un ele alması hayal kırıklığı yaratıyor.

Son yıllarda birçok marka (özellikle de Yüzüklerin Efendisi…) bu tarz geliştiricilerin elinde heba oldu. Yine de gelişmeleri sizler için takip edeceğiz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.