Xbox, Fallout 5’in daha erken gelmesini istiyor

Amazon’un Fallout dizisi seriye olan ilgiyi artırdı. Oyunların rekor oyuncu sayılarına ulaşmasıyla birlikte Xbox gözünü bir sonraki oyuna dikti.

Xbox Two Podcast’in yakın tarihli bir bölümünde Jez Corden (Insider Gaming aracılığıyla), Xbox’ın yeni bir Fallout oyununa yönelik beklentinin “son derece farkında” olduğunu ve bir an önce gelmesini sağlayacak fırsatları keşfetmeye istekli olduğunu belirtti.

Bethesda’nın şu anda Fallout 5 üzerinde çalıştığı bilinse de oyunun 2030’lara kadar gelmeyeceği bildiriliyor. Şirket, Starfield üzerindeki çalışmalarını tamamladı ve sırada The Elder Scrolls 6 var.

The Elder Scrolls 6

Yakın zamanda The Elder Scrolls 6’nın oynanabilir yapılarının mevcut olduğu ortaya çıktı ancak tamamlanmasına yıllar var. Bu nedenle süre ve sıra meselesini çözmek kolay olmayacaktır.

Bu noktada şirketin Fallout 5’in gelişimini hızlandırmak için alabileceği aksiyon, onu Bethesda Game Studios’tan tamamen ayırmak. Ancak bu riskli hamle, seriyi köklerinden koparmak anlamına da geliyor.

Fallout, Amazon, dizi, Sezon 2

Xbox, dizinin rüzgarını arkasına almak istiyor

Fallout serisinin son zamanlardaki popülerliği göz önüne alındığında, Xbox’ın bir sonraki oyunun gelişimini hızlandırmak istemesi sürpriz değil.

Dizinin yayınlanmasıyla birlikte Fallout 4 gözde oyunlardan biri oldu ve oyunun yeni nesil güncellemesi geçtiğimiz geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Yeni bir oyunun bu kadar uzak olması büyük bir talihsizlik…

Bu arada, Amazon geçtiğimiz haftalarda Fallout’un ikinci sezonla yola devam edeceğini onayladı. Dizinin başrollerinde Ella Purnell, Walton Goggins ve Aaron Moten yer alıyor.

Xbox’ın bir sonraki oyunu erkene çekme girişimlerine dair daha fazla bilgi gelirse sizlerle paylaşacağız. Gelecek haber ve duyurular için takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.