Nintendo, Hogwarts Legacy ve Mortal Kombat 1’i Switch’e taşıyan stüdyoyu satın alıyor

Nintendo, Switch’e taşıdığı yüksek profilli oyunlarla başarılı işler çıkaran ABD Miami merkezli Shiver Entertainment’ı satın almaya hazırlanıyor.

Şirket bugün yaptığı açıklamada, Shiver’ın sahibi Embracer Group ile stüdyonun hisselerinin tamamını satın almak ve yan kuruluş haline getirmek için bir anlaşma yaptığını duyurdu.

2012 yılında kurulan küçük bir ekip olan Shiver, son dönemde Hogwarts Legacy ve Mortal Kombat 1 gibi popüler oyunların Nintendo Switch’e taşınması ve geliştirilmesi üzerinde çalıştı.

Mortal Kombat 1, oynanış

Japon oyun ve konsol devi, Shiver Entertainment’ın görevine aynı şekilde devam edeceğini belirterek stüdyonun üstleneceği misyonu şöyle açıkladı:

“Shiver’ın deneyimli ve başarılı geliştirme ekibini karşılayan Nintendo, yazılımların taşınması ve geliştirilmesi için üst düzey kaynakları güvence altına almayı hedefliyor.

Shiver’ın gelecekte Nintendo grubunun bir parçası haline geldikten sonra bile odak noktası aynı kalacak ve Nintendo Switch de dahil olmak üzere birden fazla platform için yazılım taşıma ve geliştirme görevlerine devam edecek.”

Luigi's Mansion 3, Nintendo Switch

Shiver, Nintendo’nun 2021’de Next Level Games’i bünyesine kattığından bu yana yaptığı ilk satın alım olacak. Daha önceki hamle, 2007 yılında alınan Monolith Soft (Xenoblade) olmuştu.

Geliştirici, şirketin Kuzey Amerika’daki stüdyolarından Luigi’s Mansion 3’ün geliştiricisi Next Level ve Metroid Prime ve Donkey Kong Country: Tropical Freeze’in geliştiricisi Retro Studios’a katılacak.

Nintendo, bir sonraki Switch konsolunu Nisan 2025’e kadar duyuracak. Görünüşe göre yeni nesile geçerken oyun tarafında da ellerini güçlü tutmaya çalışıyorlar.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.