Nintendo Switch 2, Nisan 2025’e kadar duyurulacak

Nintendo, yeni nesil konsolunda Switch modelinden çok da uzaklaşmayacağının sinyalini verdi. Nintendo Switch 2 (şimdilik bu şekil adlandıralım), mevcut mali yılda duyurulacak.

Nintendo başkanı Shuntaro Furukawa, şirketin Salı günü mali sonuçlarını yayınlamasıyla birlikte paylaştığı bir mesajda, Nintendo Switch’in halefini 31 Mart 2025’te sona eren mevcut mali yılda duyuracaklarını doğruladı.

Gelir toplantısında Furukawa’ya yeni sistemin niteliği de soruldu. MST Finans analisti David Gibson‘a göre başkan, “Bir sonraki Switch modeli, onu tanımlamanın uygun yolu bu.” şeklinde yanıt verdi.

Nintendo Switch, el konsolu, taşınabilir

Nintendo Switch 2 benzer bir formda karşımıza çıkacak

GameCube’den Wii’ye, Wii U’dan Switch’e kadar uzanan önceki dönemlerde tasarım tarafında radikal değişiklikler oldu. Ancak bir sonraki adım tam anlamıyla Nintendo Switch 2 olacak gibi görünüyor.

Daha önceki raporlar da yeni nesil konsolun tasarım tarafında devrim yapmayacağını ve yine taşınabilir formda karşımıza çıkacağını öne sürüyordu. Yine de bazı geliştirmeler yapılabilir.

Nintendo Switch 2, 2025

Söylentilere göre Switch 2, 8 inçlik dsha büyük bir ekrana sahip olacak. Nintendo’nun maliyetleri düşürmek için OLED yerine LCD panel tercih edeceği bildiriliyor.

Ayrıca yeni konsol, 4K desteği ve geriye dönük uyumluluk sunabilir. Yeni Joy-Con oyun kollarının da cihaza kızaklı sistem yerine manyetik bir teknolojiyle bağlanacağı iddia ediliyor.

Yeni Nintendo Switch bir süre daha perde arkasında kalmaya devam edecek. Neyse ki daha fazlasını öğrenmek için önümüzde sadece aylar var.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.