OlliOlli World, PS5’te 4K 120 FPS oynanabilecek

Popüler indie kaykay oyunu serisi OlliOlli ve OlliOlli 2’nin yaklaşan devam oyunu OlliOlli World, PS5 konsollarında 4K 120 FPS oynanabilecek. Oyun, karakter özelleştirme seçenekleri ve kendi içinde dallanan seviyelerle gelecek. Geliştirici Roll7, oyuna dahil olan yeni Burntrock biyomu hakkında da ayrıntılı bilgiler verdi.

Roll7, OlliOlli World’ün PS5’te süper akıcı bir oyun deneyimi sunacağını belirtiyor. Oyun, uyumlu cihazlarda 120 FPS’de çalışacak. Oyuncular, NPC’lerin benzersizliğinin, seviye ayrıntılarının, farklı kaykay becerilerinin ve efektlerin tadını 4K grafiklerle çıkarabilecek.

OlliOlli World, genellikle dünyayı side-scrolling perspektifiyle sunsa da, karakter modelleri ve ortamları 3D olarak tasarlanmış gibi görünüyor. Bu nedenle oyuna teknik olarak 2.5D diyebiliriz.

OlliOlli World, Burntrock çöl bölgesiyle gelecek

OlliOlli World, kaykay oyunu, Burntrock

Yeni biyomlardan biri olan Burntrock, Amerika’nın güneybatısında yer alan çöl temalı bir bölge. Çöl bölgesi kampçılara, kaktüslere, dev antik fosillere ve Burntrock Fest olarak bilinen bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Bölge aynı zamanda yeni oyuncuların yeni numaralar öğrenmesi için bolca alan sağlarken, deneyimli oyuncuların daha karmaşık teknikleri denemelerine izin veriyor.

Burntrock, bir çöl olmasına rağmen çorak değil. Ama farklı karakterle dolu. Stüdyo, oyunculara keşfetmesi için yaşayan ve nefes alan bir dünya sunmak istiyor. Burntrock’taki seviyeler size grab (havada kaykayı elle tutma) gibi yeni teknikler öğretmek için tasarlandı. Aynı zamanda oyunculara, seviyeler boyunca geliştirdiği becerilerini iyileştirme şansı sunar.

OlliOlli World bu yılın başlarında duyuruldu ve OlliOlli serisinin üçüncü oyunu olacak. Bununla birlikte oyun, piksel tarzı köklerinden sıyrılarak daha modern bir görünüm sunuyor. Karakter ve kıyafet kişiselleştirme sistemi gibi bir dizi yeni içeriğin yanı sıra olası bir seviye düzenleme sistemine ilişkin ipuçları var.

OlliOlli World, kış aylarında PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One, PC ve Switch’e gelecek. Oyunun çıkış tarihi net olarak açıklandığında sizlerle paylaşacağız.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.