Skull & Bones hakkında yeni detaylar ortaya çıktı: Gemi sınıfları, açık dünya, korsanlık ve daha fazlası

Ubisoft’un uzun süredir geliştirilmekte olan denizcilik oyunu Skull & Bones ile ilgili yeni detaylar paylaşıldı. Oyun sektöründen güvenilir sızıntılarıyla bilinen Tom Henderson, oynanış özellikleri, oyunun açık dünyası, gemi kategorileri ve daha fazlası hakkında bilgiler paylaştı.

Gemiler, yolculuğunuza göre kargo, savaş ve keşif kategorilerinde beş farklı seviyeye ayrılacak. Yeni gemiler, planlar (blueprint) aracılığıyla açılacak ve özelleştirilebilecek. Ayrıca önceden belirlenmiş top cephaneliği havan topları, balistalar ve diğer silahlarla geliştirilebilecek.

Her geminin güçlü ve zayıf yönleri olacak. Henderson, bir kovalamaca durumunda daha küçük gemilerin daha hızlı hareket ederek büyük gemileri gemileri geride bırakabileceğini belirtiyor. İddiaya göre Skull & Bones, Hint Okyanusu sularında geçen ve Madagaskar’a dayanan kurgusal bir açık dünya korsan oyunu olarak karşımıza çıkacak.

Skull & Bones, sıfırdan yükseleceğiniz bir korsan macerası sunacak

Skull & Bones

Skull & Bones’ta maceraya tam olarak sıfırdan başlayacaksınız. Sonunda işlerden para kazanarak, diğer gemilere baskınlar düzenleyerek, yerleşim yerlerine saldırarak ve okyanus boyunca kargo taşıyarak korsan olma yolunda yükseleceksiniz. Henderson’ın tweet’lerinde sızdırılmış görüntüler de yer alıyordu ancak telif nedeniyle kaldırıldı.

Korsan olarak ne kadar çok para kazanırsanız, o kadar güçlü olacaksınız. Skull & Bones, 2018’de gösterildiğinden bu yana bazı şeyler değişti. Henderson, karaya inerken oyuncuların saklanma yerlerini ve güvenli limanları yürüyerek keşfederken gemi perspektifinin biraz değiştirildiğini de sözlerine ekledi. Burada herhangi bir Assassin’s Creed oynanışı beklemeyin. Çünkü oyunun NPC’lerle konuşmaya ayrılmış bu bölümlerinde savaş veya parkur olmayacak.

Ubisoft Singapur’un geliştirildiği Skull & Bones ilk olarak E3 2017’de duyuruldu. O zamandan beri, oyun defalarca ertelendi ve Ubisoft, Eylül 2020’de stüdyonun oyun için yeni bir vizyon üzerinde çalıştığını açıkladı. Ubisoft, Skull & Bones’u 1 Nisan 2022-31 Mart 2023 tarihleri arasındaki 2022-2023 mali yılında piyasaya sürmeyi planlıyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.