Orta Çağ temalı Doom: The Dark Ages, 2025’te çıkacak

Doom serisinin yeni oyunu Doom: The Dark Ages, Xbox Games Showcase’de duyuruldu. Microsoft ve Bethesda oyuna dair bazı detayları açıkladı.

Doom: The Dark Ages, 2025’te PS5, Xbox Series X/S ve PC için gelecek. Birinci şahıs nişancı serisinin yeni oyunu, Orta Çağ’dan temasından ilham alan karanlık bir fantezi dünyası sunacak.

Microsoft, son dönemdeki çoklu platform yönelimine de bağlı olarak PlayStation’dan vazgeçmeyecek. Oynanışa da yer veren duyuru fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Doom: The Dark Ages ön bölüm olarak gelecek

Doom’un (2016) ön bölümü olan The Dark Ages, tanrıların, kralların ve canavarların destansı, sinematik bir öyküsünde oyuncuları bir kez daha Slayer rolüne sokuyor.

Yeni oyunda ayakları yere basan, sert dövüşlerde şeytani ordularla savaşacağız. Slayer, insanüstü becerileri ve üst düzey cephaneliğinin yanı sıra devasa Atlan makinesini devasa canavarlarla savaşmak ve jet yakıtlı sibernetik savaş makinesiyle gökyüzünü yeniden ele geçirecek.

Doom, The Dark Ages

Zaten fragmanda da Slayer, elinde testereli bir kalkan ve tanıdık bir hissiyat veren ölümcül silahlarıyla karşımıza çıkıyor. Zaten değişmeyen tek şey cehennemin derinliklerinden gelen iblislerin huzur bulamaması!

Geçtiğimiz yıl Microsoft’un mahkeme belgelerinde keşfedilen The Dark Ages, ilk olarak Doom: Year Zero adıyla keşfedilmişti. Son dönemde yoğunlaşan söylentiler de Orta Çağ temasını onaylıyordu.

Doom: The Dark Ages, çıktığı gün Xbox Game Pass hizmetine eklenecek. Çıkış tarihi, sürümleri, fiyatı ve oynanışa dair daha fazla detay açıklandığında sizlerle paylaşacağız.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.