Metal Gear Solid Delta: Snake Eater’ın ilk hikaye fragmanı yayınlandı

Konami, Metal Gear Solid Delta: Snake Eater’ın ilk hikaye fragmanını paylaştı. Heyecanla beklenen remake’in yeni görüntüleri oynanış sahnelerini de içeriyor.

Sevilen klasik Metal Gear 3’ün yenilenen sürümü, Microsoft’un Xbox Games Showcase etkinliğinde sahne aldı. Yeni fragman gizlilik odaklı sahnelere ve yakın saldırılara odaklanıyor.

Metal Gear Solid Delta: Snake Eater, PS5, Xbox Series X/S ve PC’ye gelecek. Tanıtımda çıkış tarihine yine yer verilmedi ancak oyunun 2024’te piyasaya sürülmesi planlanıyordu.

Klasiğin yeni nesil sürümü, orijinal oyundaki kontrolleri ve sesleri olduğu gibi korurken, Unreal Engine 5 ile gelişmiş görseller ve seslerle sürükleyici bir dünya vadediyor.

Yeni bir üçüncü şahıs kamera ve kontrol düzeni, oyunculara yüksek riskli bir casusluk gerilimi yaşatacak. Snake olarak Metal Gear Solid destanının başlangıcına sezgisel bir giriş yapacaksınız.

Metal Gear Solid 3, remake, Metal Gear Solid Delta, gizlilik

Konami, Hideo Kojima veya Kojima Productions’ın projede yer almadığını doğrulamıştı. Ancak geliştiricilerin, hayranların birden fazla platformda oyunun keyfini çıkarabilmesi için çok çalıştığını belirtmişti.

Metal Gear Solid 3 remake ilk olarak Mayıs 2023’teki State of Play etkinliğinde duyurulmuştu. Oyunun isminde 3 rakamı yerine Δ sembolü yer alıyor. Delta, neredeyse 20 yıl önce piyasaya sürülen orijinal oyunda yapılan değişiklikleri sembolize ediyor.

Daha fazla oynanış görmek isteyenler, geçen yılın Ekim ayında paylaşılan motor içi görüntüleri buradan izleyebilirler. Gelecek haber ve duyurular için takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.