P.T. benzeri psikolojik korku oyunu Luto, 2022’de gelecek

P.T.’den ilham alan psikolojik korku oyunu Luto, 2022 yılında PS4, PS5 ve Steam üzerinden PC’ye gelecek. Geliştirici Broken Bird Games, oyunculara ne tür tehlikelerle karşılaşabileceklerine dair bir fikir veren yeni bir fragman yayınladı.

Luto, Sony Interactive Entertainment İspanya’nın PlayStation Talents girişiminin bir parçası olarak bu yazın başlarında duyurulmuştu. Korku oyunu, İspanya merkezli bağımsız stüdyo Broken Bird Games tarafından geliştiriliyor. Oyunda evinde mahsur kalan bir adam olarak kaçış yolu ararken, karanlık varlıklarla karşılaşacağız.

Fragman, oynanışa ve hikayeye dair detaylar vermese de Luto’da göreceğimiz potansiyel tehditlere odaklanıyor. Oyunda anksiyete ve depresyonun kilit faktörler olmasının yanı sıra, hayalet benzeri çarşaflı bir figür, kahramanı rahatsız ediyor. Loş ışıklı koridorlar aynı zamanda Hideo Kojima’nın P.T. demosuna benziyor.

Tüm bunların yanı sıra kanyon benzeri çorak bir bölgenin yanı sıra daha antik mimari yapılar ve resimler var. Ortamlar, adamın eviyle iç içe geçmiş gibi görünüyor ve bu da halüsinasyon tarzı bir yanılgı olabileceklerine işaret ediyor. Video, Luto’nun alışık olduğumuz korku atmosferine yenilikler getireceğini gösteriyor.

Steam sayfasına göre Luto, dinamik bir anlatı ortamında çevresel ve duyusal korku deneyimi sunacak. Oyunun korku atmosferinde kaygı ve depresyonun tasvirinin yanı sıra monofobi, klostrofobi, agorafobi ve niktofobi gibi farklı fobilerin keşfedileceği belirtiliyor.

SIE İspanya’nın PlayStation Talents girişiminin parçası olan tek korku oyunu Luto değil. Path Games tarafından geliştirilen birinci şahıs korku oyunu Insomnis, Ekim ayının sonunda oyuncularla buluşmuştu.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.