Paradox Interactive, henüz duyurulmamış bazı oyunlarını iptal etti

Paradox Interactive, şirketin kârını yükseltmek ve güvenilir projelerine fazla kaynak ayırmak amacıyla henüz duyurulmamış bazı oyunlarını geliştirmeyi durdurdu. Yayıncı tarafından yapılan basın açıklamasında, iptal edilen projeler açıklanmadı.

Paradox, Victoria 3, Vampire: the Masquerade – Bloodlines 2’nin yanı sıra Crusader Kings 3 ve Shadowrun Trilogy’nin konsol sürümleri dahil olmak üzere toplam 15 yeni oyun üzerinde çalıştıklarını belirtti. Şirket ayrıca oyunları için birçok yeni DLC üzerinde çalışıyor.

Paradox, strateji oyunlarına daha fazla odaklanacak

Crusader Kings 3, Crusader Kings III

Paradox CEO’su Fredrik Wester, şirketin strateji oyunlarındaki güvenilir tecrübesine daha fazla odaklandığını ve oyunların lansman sonrasında uzun süre desteklendiğini belirtti. Yayınlanan basın açıklamasında aşağıdaki ifadeler yer aldı:

“Paradox Interactive, strateji ve yönetim oyunlarıyla doğdu ve büyüdü. Kalbimizin, aklımızın olduğu yer burası ve oyuncularımızın uzun süre keyif alabilecekleri oyunlar yapma konusunda tutkuluyuz. Bu nedenle, en yüksek potansiyele sahip projeleri mümkün olan en iyi şekilde geliştirmek ve gerekli kaynaklara sahip olmasını sağlamak için üretim hattımızı daha da keskinleştirdik. Artık gelecek vadeden bir oyun kataloğumuz var ve bu oyunları önümüzdeki birkaç yıl içinde oyuncularımızla paylaşmayı sabırsızlıkla bekliyorum.”

Yayıncı, 2020 yılında Empire of Sin ve Crusader Kings 3 oyunlarını piyasaya sürdü. Özellikle Crusader Kings 3, büyük beğeni topladı ve yakında konsollara gelmeye hazırlanıyor. Basın açıklamasında, popüler strateji oyunu için Royal Court DLC’sinin hâlâ geliştirilme aşamasında olduğu belirtiliyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.