Konami, eFootball 2022’deki sorunlar için özür diledi: Düzeltmeler gelecek

Pes serisini sonlandıran ve Unreal Engine ile geliştirilen eFootball 2022 için beklentiler büyüktü. Ancak oyun, beklentilerin altında kaldı ve gerek hataları gerekse kalitesi nedeniyle olumsuz karşılandı. Konami, durumun farkında olduğunu açıkladı ve oyunu düzeltme sözü verdi.

Oynaması ücretsiz olarak çıkan eFootball, her ne kadar demo niteliğinde olsa da beklentilerin çok altında kaldı. Konami, resmi eFootball Twitter hesabından bir açıklama yayınladı ve oyuncuların çeşitli sorunlardan şikayet ettiği geri bildirimleri kabul etti. Geliştirici sorunların gelecek güncellemelerle düzeltileceğini vadetti.

Konai tarafından yapılan paylaşımda aşağıdaki ifadeler yer aldı:

“eFootball 2022’nin piyasaya sürülmesinden sonra, oyun dengesiyle ilgili olarak pas hızı ve savunma işileyişini içeren çok sayıda geri bildirim ve talep aldık. Ayrıca ara sahneler, yüz ifadeleri, oyuncuların hareketleri ve topun davranışıyla ilgili kullanıcıların yaşadığı sorunlarla ilgili raporlar olduğunu da belirtmek isteriz.

Sorunlar için çok üzgünüz ve tüm endişeleri dikkate alacağımızdan ve mevcut durumu iyileştirmek için çaba göstereceğimizden emin olmanızı istiyoruz. Bu çalışma sürekli güncellenecek, kalitesi artırılacak ve sürekli olarak içerik eklenecek. Önümüzdeki haftadan itibaren, anketler aracılığıyla kullanıcılarımızdan daha fazla görüş alırken, Ekim ayında bir güncellemeye hazırlanacağız.

Mümkün olduğu kadar çok kullanıcıyı memnun etmek için elimizden gelenin en iyisini yapacağız ve eFootball 2022’ye sürekli desteğinizi bekliyoruz.”

eFootball 2022 zorlu bir başlangıç yaptı ve oyunu deneyenler sosyal medyada ve forumlarda deneyimlerini paylaştı. Oyunda pas hızının, şutların ve oyuncuların topa tepkilerinin yavaş olması en önemli sorunlardan biri. Kaybolan oyuncular, manuel hale gelen savunmadaki sıkıntılar ve tartışmalı hakem kararlarından da şikayetler var. Ayrıca maç kamerasında düşük çim kalitesi ve ara sahnelerde bozulan oyuncu modellemesi de sıkıntılı görünüyor.

Konami, oyuna yönelik böylesine olumsuz bir geri bildirim yelpazesiyle topluluğunu geri kazanmakta zorlanabilir. Şirket daha önce demo olarak çıkacağını, bazı yeni mekanikler ve oyun modlarından yoksun olacağını belirtmişti. eFootball’un Sonbahar güncellemesinde oyuna eklenecek tüm bu ek içeriklerle birlikte sorunların düzelmesini umuyoruz. Popüler futbol serisi önemli bir değişime gitti ve yeniliklerin oturması zaman alabilir.

eFootball 2022, PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One ve PC platformlarında oynanabilir. İlerleyen tarihlerde oyunun Android ve iOS sürümleride yayınlanacak.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.