PlayStation, Final Strike Games’in bilim kurgu nişancı oyununu iptal etti

Final Strike Games’in PS5 ve PC için geliştirilmekte olan, henüz duyurulmamış bir bilim kurgu nişancı oyununun PlayStation tarafından iptal ettiği bildiriliyor.

Gelen bilgilere göre, söz konusu oyun Final Strike Games tarafından üç yıldır geliştiriliyordu ve 2025 yılında piyasaya sürülmesi planlanıyordu.

Söylenti ilk olarak eski bir Final Strike geliştiricisinin kendisiyle temasa geçildiğini iddia eden Twitter kullanıcısı Timur222 tarafından paylaşıldı.

Timur222, stüdyonun çalışan sayısında yüzde 40’lık bir düşüş yaşadığını iddia ediyor. Çalışanlardan son 24 saat içinde işten çıkarıldıklarını doğrulayan ve hala yayında olan epeyce paylaşım var.

Gerçekten de oyunun iptaline dair söylentilerin ortaya çıkmasıyla birlikte Final Strike çalışanları, LinkedIn‘de görevlerinden ayrıldıklarını bildiren paylaşımlar yapmaya başladı.

Öte yandan Final Strike, internet sitesinde konsollar ve PC için duyurulmamış çok oyunculu bir AAA PvP nişancı oyunu üzerinde çalıştığını belirtiyor.

Geçen yıl stüdyonun konsolda PS5’e özel solo/kooperatif bir nişancı oyunu geliştiren Deviation Games ile iş birliği yaptığı konuşuluyordu.

Final Strike geliştiricisi Eric Hewitt, geçtiğimiz yılın Ekim ayında, görevinin bir parçası olarak Deviation ekibinden Tony Flame ile bir araya geldiğini paylaşmıştı.

PlayStation veya oyunu geliştiren stüdyodan herhangi bir açıklama gelmedi. Gelişmeleri takip edeceğiz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.