PlayStation London Studio’nun PS5 oyunu, prosedürel dünyalar içerecek

PlayStation London Studio, PS5’e özel yeni nesil bir oyun üzerinde çalıştığını duyurmuştu. Stüdyonun verdiği iş ilanlarına göre çevrimiçi olacağı bilinen oyun, prosedürel (rastgele, rassal) olarak oluşturulmuş dünyalar içerecek.

London Studio, Nisan ayında gizemli PS5 oyunu için işe alımlara başladı ve geçtiğimiz hafta yeni iş fırsatı yayınladı. Geliştirici, oyunla ilgili herhangi bir detay vermese de, ilanlardaki iş tanımları bazı ipuçlarını beraberinde getirdi.

Prosedürel Teknik Sanatçının iş tanımında, AAA Çevre Sanatı, Malzemeler ve diğer Sanat içeriğini oluşturmak için verimli, yinelemeli ardışık düzenlerin sağlanmasına yardımcı olmak için prosedürel içerik oluşturma bilgisi aranıyor. Görev, özellikle görevdeki kişinin prosedürel dünyaları oluşturmak için Houdini’de iyi derecede bilgi ve deneyime sahip olmasını gerektiriyor. Ayrıca adaydan prosedürel içerik, gölgelendiriciler, araçlar ve oyunlar için optimizasyon dahil olmak üzere teknik sanat geliştirme deneyimine sahip olması bekleniyor.

PlayStation London Studios, başvuru sahiplerine Insomniac Games, Guerrilla Games, Naughty Dog ve Media Molecule gibi geliştiricilerle çalışmak için birçok fırsatın bulunduğu PlayStation Studios‘un bir parçası olacaklarını hatırlatıyor. Geliştirici, yeni gelen çalışanların son derece tutkulu oldukları bir proje için planlarını şekillendirecekleri mükemmel bir zamanda katılacaklarını söylüyor.

London Studio daha önce, bir sonraki oyununun büyük bir potansiyele sahip olduğunu söylemişti. Son yıllarda PlayStation VR Worlds ve Blood & Truth gibi sanal gerçeklik oyunlarıyla öne çıkan stüdyonun yeni nesil projesini merakla bekliyoruz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.