İddia: Virtuos, Metal Gear Solid 3 Remake üzerinde çalışıyor

Son haftalarda Konami’nin Metal Gear Solid, Castlevania ve Silent Hill serilerini yeniden canlandıracağına dair raporlar ortaya çıktı. İddialar, Çinli bir stüdyonun Metal Gear Solid 3: Snake Eater‘ın remake sürümü üzerinde çalıştığını öne süren raporlarla devam ediyor.

Konami’nin Çinli stüdyo Virtuos‘u görevlendirdiği ve söz konusu projenin Metal Gear Solid 3 remake olduğu iddia ediliyor. Eski bir Virtuos geliştiricisinin LinkedIn profili, stüdyonun henüz duyurulmamış bir AAA aksiyon-macera oyununun remake sürümünde çalıştığından bahsediyor.

Twitter kullanıcısı Faizan Shaikh tarafından tespit edildiği üzere, Zhiyang Li‘nin profili, Nisan 2016 ile Haziran 2019 arasında Virtuos ile iki farklı rolde çalıştığını gösteriyor. Geliştiricinin Ekim 2018’de yer aldığı ikinci görevde, henüz duyurulmamış bir remake üzerinde baş yazılım mühendisi olarak çalıştığı görülüyor. VGC’nin raporu doğruysa, Metal Gear Solid 3 remake yaklaşık üç yıldır geliştiriliyor.

Li, proje için AAA kalitesinde sanat üretimi için güçlü bir destek sağladığını belirtiyor. Ek olarak, geliştirme motorunu belirli platformlarda 4K çözünürlüğü destekleyecek şekilde yükseltmek için çalıştığını ortaya koyuyor.

Virtuos, 2004 yılında kuruldu ve Dark Souls Remastered, The Outer Worlds’ün Nintendo Switch portu dahil olmak üzere birçok AAA projesinde yer aldı. Ayrıca Uncharted 4: A Thief’s End ve Horizon Zero Dawn oyunlarında Sony stüdyolarına yardımcı oldu.

Metal Gear Solid 3’ün remake projesi hakkında daha fazla bilgi geldiğinde sizlerle paylaşacağız. Gelecek haber ve duyurular için takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.